Samsung Galaxy S23 FE: Şu ana kadar ne biliyoruz?

Samsung, yeni bir Fan Edition (FE) serisi akıllı telefon sunabilir. Şirket, Ocak 2022’de Galaxy S21 FE‘yi en son Galaxy FE akıllı telefon modeli olarak piyasaya sürdü. Lakin, Galaxy S22 FE‘nin çıkmaması Samsung’un uygun fiyatlı amiral gemisi akıllı telefon serisini sonlandıracağı argümanlarını güçlendirdi. Lakin yeni duyumlar, Galaxy Fan Edition serisinin hala hayatta olduğunu söylüyor. Samsung, Galaxy S23 FE’yi bu yılın daha ileriki bir periyodunda sunabilir. Telefon hakkındaki bilgiler ve özellikler internete sızdı.

Yeni bir rapor, Galaxy S23 FE‘nin batarya özelliklerini ve kimi ek bilgileri açığa çıkardı. Aygıtın, lansmanından evvel Güney Kore’nin elektrikli ve elektronik ekipmanların güvenliği için belgelendirme sitesi SafetyKorea’da göründüğü belirtiliyor. Samsung Galaxy S23 FE‘nin özelliklerini, detaylarını ve lansman öncesi duyumlara nazaran başka ayrıntılara bakalım.

Samsung Galaxy S23 FE: Şu ana kadar ne biliyoruz?

Samsung Galaxy S23 FE, yılın sonlarına hakikat piyasaya çıkabilir. Telefonun bataryasının SafetyKorea evrakını aldığı bildirildi. GalaxyClub’a nazaran, Galaxy S23 FE’nin EB-BS711ABY model numaralı bataryası, belgelendirme sitesinde yer alıyor. Bu model numarasına sahip bir batarya, argüman edilen Galaxy S23 FE’nin SM-S711 model numaralı telefonuna aittir.

Maalesef, doküman, S23 FE‘nin batarya kapasitesini belirtmiyor. Fakat, telefonun 4500mAh’lik bir batarya ile sunulabileceği düşünülüyor.

Ayrıca, WinFuture tarafından yapılan bir rapor, ithalat-ihracat data tabanlarından alınan bilgilere dayanarak, argüman edilen aygıtın prototipleri hakkında kimi ayrıntıları açıklıyor. SM-711B model numaralı bir Galaxy S23 FE varyantının Avrupa versiyonu olduğu belirtiliyor ve “S23 FE” sözünü açıkça içeriyor. Ek olarak, bilgi tabanı Galaxy S23 FE’nin 50MP ana kamera sensörüne sahip olduğunu gösteriyor. Girişler, Nisan 2023’ün sonlarına kadar, birinci üretim araçları ve bileşenler kaydedildikten çabucak sonra bilgi tabanlarında kaydedilmiyor. Rapor, “Genellikle, bir Samsung akıllı telefonunun birinci defa data tabanlarında belirtilmesinin akabinde en az üç ay geçmesi gerekiyor” diye ekliyor.