Samsung Galaxy S23 FE hakkında çok kıymetli yeni savlar var

Samsung Galaxy S FE serisi, yüksek kaliteye sahip bir Samsung tecrübesini daha ekonomik bir fiyatla elde etmek isteyen kullanıcılar ortasında tanınan oldu. Bu aygıtlar, çok taraflı akıllı telefonlar olarak harika bir kıymet sunuyor. Samsung, birçok kişi için bir sürpriz olarak geçtiğimiz yıl S22 FE‘yi piyasaya sürmeye karar vermedi. Fakat son periyotta gelen duyumlar, S23 FE üzerinde çalışmaların devam ettiğini ve tanınmış duyumcu OnLeaks’in tasarım ayrıntılarını paylaştığını belirtiyor.

Smartprix’in OnLeaks ile işbirliği yaparak yayınladığı bir rapora nazaran, Galaxy S23 FE, öbür Galaxy S23 serisi aygıtların tasarım lisanını benimseyecek. Bu, art tarafında üç kamera lensine sahip minimalist bir tasarımı söz ediyor. Yan yüzeyler, daha rahat bir tutuş sağlaması ismine kıvrımlı olacak ve telefonun alt kısmında bir USB-C ilişki noktası ile hoparlör ızgarası yer alacak.

Ön yüzdeyse, ekranın simetrik çerçevelerle ve küçük bir kamera deliğiyle geleceği öngörülüyor. Rapor, ekranın yaklaşık 6.4 inç olacağını, ve tüm aygıtın ise 158 x 76.3 x 8.2 mm ölçülerinde olacağını belirtiyor. Artık, bu akıllı telefon hakkında şimdiye kadar ne bildiğimize bir göz atalım.

Samsung Galaxy S23 FE hakkında çok kıymetli yeni savlar var

Samsung Galaxy S23 FE‘nin özellikleri ve ayrıntıları hakkında son bir rapor, aygıtın 2023’ün üçüncü çeyreğinde piyasaya sürüleceğini sav ediyor. Lakin ne yazık ki rapor, aygıtın yalnızca muhakkak pazarlarda sunulacağını belirtiyor. Özellikler açısından bakıldığında, Galaxy S23 FE‘nin büyük oranda Exynos 2200 yonga setiyle birlikte çıkacağı söyleniyor, fakat birtakım pazarlarda Snapdragon 8 Plus Gen 1 versiyonunun da bulunabileceği konuşuluyor.

Ayrıca, aygıtın 6.4 inç FHD+ çözünürlükte bir 120Hz AMOLED panelle geleceği de söyleniyor. Duyumlara nazaran, Galaxy S23 FE, kullanıcılara 6GB yahut 8GB RAM ve 128GB yahut 256GB depolama seçeneğiyle farklı depolama konfigürasyonları sunacak. Telefonun, 25W süratli şarjı destekleyen 4500mAh bir batarya ile gelmesi bekleniyor. Ayrıyeten, Galaxy S23 FE‘nin imaj kalitesinin, Galaxy S21 FE’nin 12MP kamerasının yerine 50MP bir kamera içereceği için artabileceği belirtiliyor.