Samsung, Çin’e özel katlanabilir telefonları üzerinde çalışıyor

Samsung, son birkaç yılın klâsik Ekim ayı ritmine bağlı kalıyor üzere görünüyor; katlanabilir akıllı telefon serisi W24, Çin’deki 3C sertifikasyonunu aldı. Samsung’un bu sınırın lansmanını tekrar Çin’de gerçekleştireceği bekleniyor.

3C yetkilisi, SM-W9024 ve SM-W7024 model numaralarına sahip iki yeni Samsung akıllı telefon için onay verdi. Bu aygıtların her biri, 11V/2.25A çıkışa sahip bir EP-TA800 şarj aygıtıyla gelecek. İkili için sunulan bu bilgiler, aygıtların 25W süratli şarj dayanağına sahip olacağına işaret ediyor. Muhtemelen, Ekim ayında bu iki modelin piyasaya sürüleceğini göreceğiz; isimlerinin Samsung W24 ve Samsung W24 Flip olacağı kestirim ediliyor.

Samsung, Çin’e özel katlanabilir telefonları üzerinde çalışıyor

Bu yeni telefonlar, Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5‘in daha üst seviye versiyonları olacak. Samsung ekseriyetle bu telefonların lansmanı için Çin Telecom ile işbirliği yapar. Daha evvelki W serisi modelleri Galaxy W23 üzere, W24 ve W24 Flip’in de kâr gayesi gütmeyen bir fon için satışa sunulacağı bekleniyor. Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 ile ilgili fiyatlandırma ve ayrıntılı özellikler şimdi açıklanmadı; zira telefonlar resmi olarak piyasaya sürülmedi.

Diğer yandan, Samsung, merakla beklenen Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 akıllı telefonlarının lansman etkinliklerini düzenleme planlarını yakın bir tarihte duyurdu. Kore’deki lansman aktifliği temmuz ayının son haftasında yapılacak. Fakat, ABD ve Kanada pazarlarındaki lansman aktiflikleri 11 Ağustos’a planlandı. Bu tarihlerin gelecekteki lansmanlar için göz önünde bulundurulması gerekiyor.