Samsug Galaxy S23 FE’nin bilinmezlikleri devam ediyor

Samsung’un, Fan Edition serisindeki gelecek telefonu olan Galaxy S23 FE hakkında birçok duyum ve rapor aslında mevcut. Birinci başta, geçen yılki S22 FE üzere, S23 FE’nin bu yıl piyasaya sürülmeyeceği düşünülüyordu. Lakin sonradan gelen raporlar, telefonun varlığını doğruladı ve piyasaya sürülmesinin 2023 yılının sonlarına yanlışsız olacağı belirtildi.

Yeni bir rapor, Galaxy S23 FE’nin bu yıl üçüncü çeyrekte piyasaya sürüleceğini ima ediyor. Öteki bir deyişle, duyurusunun Temmuz ve Eylül 2023 ortasında bir vakitte yapılması bekleniyor. Şayet bu bilgi doğruysa, Güney Koreli teknoloji devi, en son Fan Edition telefonunu, başlangıçta planlanan piyasaya sürülme mühletine nazaran tam bir çeyrek evvel çıkarmış olacak. Bilinen bir gerçek ise, daha evvel markanın Galaxy S23 FE‘yi 2023’ün dördüncü çeyreğinde piyasaya süreceği duyumlarının dolaştığıydı.

Samsug Galaxy S23 FE’nin bilinmezlikleri devam ediyor

Şimdilik, SamMobile raporu, aygıtın birinci olarak 2023’ün üçüncü çeyreğinde fakat yalnızca belli pazarlarda piyasaya sürüleceğini argüman ediyor. Maalesef, hangi bölgelerin aygıtı birinci alacağı hala bilinmeyen. Lakin, daha geniş bir global piyasaya sürmenin bu yılın dördüncü ve son çeyreğinde yahut Ekim-Aralık devrinde başlaması bekleniyor. Unutmayın ki, bu hala doğrulanmamış bir rapor olduğundan, bu haberleri şimdilik biraz temkinli bir formda değerlendirin.

Şu ana kadar bildiğimize nazaran, Galaxy S23 FE‘nin muhtemelen Snapdragon 8 Gen 2 yerine Exynos 2200 yonga setiyle donatılması bekleniyor. Yeni FE telefonundaki geliştirmelerden biri, art taraftaki 50 megapiksel ana kamera olacak. Bu kamera, Galaxy S22 yahut Galaxy S23’te bulunan sensörle birebir olabilir.