Rockstar, GTA 6 Çıkarmamak İçin Yeniden Kırk Takla Atıyor: Red Dead Redemption Remastered Geliyor

Oyuncuların yıllardır beklediği o haber en sonunda gelecek üzere duruyor. İkinci oyunuyla oyun dünyasında hem kıssa anlatımı, hem grafikler hem de canlı dünyasıyla yeni bir eşik belirleyen Red Dead Redemption serisinin ilk oyunu, yenilenmiş bir şekilde tekrar piyasaya sürülebilir.

Bu istikamette beklentimiz bilhassa GTA üçlemesinin yenilenmesinin akabinde daha da artmıştı. En sonunda beklentiyi destekleyen bir gelişme yaşadı. Güney Kore’nin Oyun Derecelendirme ve İdare Komitesi, her nedense birinci Red Dead Redemption oyunu için yine derecelendirmede bulundu.

Şimdilik yalnızca konsol sürümü ortaya çıktı:

“CC-NV-230615-001” numarasıyla yapılan yeni değerlendirmede başvuranın Take-Two Interactive olduğu ve ilgili oyunun Red Dead Redemption olduğu paylaşıldı. Derecelendirme numarasında da küçük bir ayrıntı bulunuyordu.

Güney Kore’de konsol oyunlarının derecelendirmesinde “NV”, PC oyunlarının derecelendirmesinde ise “NP” ibaresi yer alıyor. Red Dead Redemption’ın derecelendirmesindeki NV ibaresi de bu değerlendirmenin konsol sürümünde yapıldığını gösteriyor.

Tabii bu, oyunun yine yalnızca konsollar için yayınlanacağı manasına gelmiyor. Rockstar, PC dalının önder ismi olmayı da sürdürdüğünden bilgisayar oyuncularını büyük ihtimalle göz gerisi etmeyecektir.

Güney Kore, Red Dead Redemption’ı “reşit olmayanlar için uygunsuz” olarak derecelendirdi:

Komite, oyunun direkt cinsel sözler, cinsel ilgiyi tasvir eden sahneler, çok şiddet, beden hasarı, kabahat, küfürlü sözler, kumar, endişe ve uyuşturucu içerik gerekçesiyle oyunun reşit olmayan bireyler için uygun olmadığını kararlaştırdı. Bu da oyunun Güney Kore’de 19 yaşından küçük şahıslar için tavsiye edilmeyeceği manasına geliyor.