Redmi Note 13 seriye adeta sınıf atlatacak bir model olacak

Vivo ve Oppo’nun nefesini ensesinde hisseden Xiaomi yeni modeller tanıtmaya devam ediyor. Xiaomi’nin hayli tanınan olan Redmi Note serisi, son birkaç jenerasyon boyunca büyük bir dönüşüm yaşadı. Aslında, bu serinin modelleri artık bütçe segmentinden çok orta segment kategorisine dahil olmaya başladı. Evvelki modellere kıyasla neredeyse iki kat daha yüksek bir fiyatla gelen bu akıllı telefonlar, sundukları özelliklerle bu fiyatı hak ediyor. Sağlam bir duyum hesabına nazaran, bu telefonların daha da etkileyici özelliklere sahip olacağı belirtiliyor.

Digital Chat Station isimli duyum hesabının paylaştığı bilgilere nazaran, yeni kuşak Redmi Note serisi 2023’ün ikinci yarısında piyasaya çıkacak. Modelin ismi belirtilmemiş olsa da büyük olasılıkla Redmi Note 13 olarak isimlendirilecek.

Duyumlar, yeni Redmi Note modellerinin 6.7 inç boyutunda merkezi delikli düz bir OLED ekran ile geleceğini belirtiyor.

Redmi Note 13 seriye adeta sınıf atlatacak bir model olacak

Esnek ekran, premium akıllı telefonlarda görülen plastik tutucuları içermeyecek ve dört tarafında minimal çerçeveler bulunacak. Bilgileri tahlil ettiğimizde, Redmi Note 13 serisinin, Çin dışında Poco F5 ismiyle tanınan Redmi Note 12 Turbo‘nun üstün ekranını koruyacağını söyleyebiliriz. Bilgiye muhtaçlık duyanlar için, bu telefon, şu anda orta segment bir akıllı telefonda bulabileceğiniz en az çerçeve genişliğine sahip olan modeldir.

Maalesef, Digital Chat Station şimdiye kadar yalnızca bu kadar bilgi paylaştı. Önümüzdeki günlerde daha fazla detayın açıklanmasını bekliyoruz. Redmi Note 12 serisi, Ekim ayının sonlarına hakikat Çin’de piyasaya sürüldü. Bu nedenle, beklenen Redmi Note 13 serisinin muhtemelen tıpkı vakit diliminde tanıtılması bekleniyor. Seri, 2024 yılının başlarında memleketler arası pazarlarda yerini alabilir.