Redmi bu sefer de uygun fiyatlı amiral gemisi ayarında bir telefonla gündeme geldi

Vivo ve OnePlus’un Tayland’taki yeni rakibi Redmi oldu. Redmi, yakın bir vakitte Tayland’da Redmi 12 ve Çin’de Note 12R olmak üzere bir dizi yeni telefonu piyasaya sürdü. Şirketin, yakın bir müddet içinde MediaTek Dimensity 9200+ yonga seti ile donatılmış olan K60 Ultra modelini kendi ülkesinde tanıtmayı planladığı biliniyor. Bu telefonların yanı sıra, yeni bir Redmi akıllı telefonun IMDA web sitesinde belirlendiği ve yakın bir tanıtımın işaret edildiği bilgisi alındı.

Yeni bir Redmi orta segment telefonun küresel pazara giriş yapması beklenebilir. 23076RN8DY model numarasına sahip olan ve ismi şimdi bilinmeyen bir aygıt, duyumcu Mukul Sharma tarafından IMDA web sitesinde tespit edildi. Kelam konusu telefonun 5G irtibat ve NFC dayanağı ile birlikte geleceği argüman ediliyor. Aygıtın pazarlama ismi da dahil olmak üzere öbür ayrıntıları ise hala bilinmeyen.

Henüz resmi bir lansman tarihi açıklanmadı fakat telefonun model numarasındaki “2307” tabiri, bu yılın Temmuz ayında tanıtılacağına işaret ediyor. Bu mevzuda rastgele bir resmi onay ise şimdi alınmadı.

Redmi bu sefer de uygun fiyatlı amiral gemisi ayarında bir telefonla gündeme geldi

Xiaomi’nin Redmi markası altında, yakın bir mühlet içinde MediaTek Dimensity 9200+ yonga seti ile donatılmış olan K60 Ultra modelini tanıtmaya hazırlandığı biliniyor. Akıllı telefonun 1.5K çözünürlüklü dar çerçeveli bir AMOLED ekrana sahip olacağı, bu ekranın TCL Huaxing tarafından sağlanacağı sav ediliyor. Metalden bir çerçeve, 50 megapiksel ana art kamera lensi ve 5000mAh entegre batarya da aygıtın özellikleri ortasında yer alıyor.

Ayrıca Redmi’nin, kısa bir mühlet evvel satışa sunulan ve yeni duyurulan Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2 yonga seti ile donatılan Note 12R’yi Çin’de tanıttığı biliniyor. Bu aygıt, 6.79 inçlik LCD bir paneli üzerinde taşıdığı Full HD+ ekran çözünürlüğü, 90Hz yenileme suratı, 240Hz dokunma örnekleme suratı ve DC Dimming özellikleriyle öne çıkıyor.