Reddit’te işler karıştı! Protestolar uzatılacak!

Şirketin API değişikliklerini protesto eden alt dizilerin birçok, başlangıçta bu hafta sırf pazartesiden çarşambaya kadar katılacak halde planlanmıştı. Fakat gösteriyi uzatma kelamı, CEO Steve Huffman’ın çalışana “Reddit’teki tüm patlamalar üzere, bunun da geçeceğini” söylemesinden sonra geldi.

r/awww, r/music, r/videos, r/futurology, r/apple ve r/NBA (diğerlerinin yanı sıra) dahil olmak üzere uygun trafiğe sahip alt dizinlerden moderatörler, süresiz bir protesto için seslendi. Karartma, Reddit’in Elon Musk’ın Twitter başucu kitabından bir sayfa alarak API fiyatlarını planlanan halka arzından evvel astronomik düzeylere çıkarmasına bir cevap olarak geldi.

Reddit’te işler karıştı! Protestolar uzatılacak!

Hareket, esasen, tanınan Apollo iOS uygulaması da dahil olmak üzere tüm üçüncü taraf Reddit istemcilerini sıkıntı duruma düşürecek ve Reddit’in kendi uygulamasını kullanıcıların tek seçeneği olarak bırakacak. Uzantıyı tanıtan bir moderatör mesaj dizisinde, u/SpicyThunder335, Reddit’in uygulamasını “düşük kaliteli olarak görülüyor, erişilebilir değil ve kontrol için kullanımı çok zor” olarak tanımladı.

Gönüllü modlar, önerilen uzatmaya coşkuyla cevap verdi. Örneğin, u/britinsb şu yorumu yaptı: “48 saat yalnızca ‘kavramın kanıtı’ydı. Huffman’ın 20.000’den fazla mod ve 10.000 alt diziyle koordineli aksiyonu bu kadar önemsememesi, onun gerçeklerden ne kadar kopuk olduğunu gösteriyor. Lakin artık acı gerçeklerle yüzleşme zamanı” dedi.