Reddit CEO’su son değişikliklerden hiç rahatsız değil!

Bir AMA (Bana Her Şeyi Sor) tartışmasında Huffman, Reddit’in kendi uygulamasında iyileştirmeler sözü verdi ancak topluluğu kızdıran fiyatlandırma ve diğer konularda taviz vermeye isteksiz görünüyordu.

Huffman AMA gönderisinde “Reddit’in kendi kendine yeten bir iş olması gerekiyor ve bunu yapmak için artık büyük ölçekli veri kullanımı gerektiren ticari kuruluşları sübvanse edemeyiz” diye yazdı. “Apollo, Reddit is Fun ve Sync gibi bazı uygulamalar, bu fiyatlandırmanın işletmeleri için uygun olmadığına ve fiyatlandırma yürürlüğe girmeden kapanacağına karar verdi.”

Huffman, ayrıntılı, çok parçalı sorulara çoğunlukla 1-2 cümlelik yanıtlardan oluşan bir dizi yanıtta, şirketin API sunumundaki bazı yanlış adımları kabul etti ancak şirketin üçüncü taraf geliştiricilerle olan ilişkisini ele almasıyla ilgili daha çetrefilli soruları cevaplamayı reddetti. Bir yanıtta, yeni API için geliştiricilere verilen 30 günlük aralığın “dar bir zaman çizelgesi” olduğunu kabul etti ve şirketin “hala bizimle çalışmak isteyen birçok geliştiriciyle sohbet etmeye devam ettiğini” söyledi.

Reddit CEO’su son değişikliklerden hiç rahatsız değil!

Ancak diğer geliştiriciler, Reddit tarafından desteklenen kanallar aracılığıyla ulaşmalarına rağmen şirketten hiç haber alamadıklarını belirterek kısa süre sonra tartıştılar. Bir geliştirici, “Son 3 aydır Reddit ile iletişime geçmeye çalışıyorum ve tamamen göz ardı edildim” diye yazdı. “Şu anda herhangi bir şey yapmak için hevessiz hissediyorum ve son 10 yıldır üzerinde çalıştığım uygulamayı denemek ve kaydetmek istiyorum.” Huffman özür diledi ve şirketin hemen bir yanıt vereceğini söyledi.

AMA’nın sonunda Huffman toplamda 14 soruya yanıt verirken, diğer birkaç yönetici de kendilerine yöneltilen birkaç soruyu yanıtladı. Cevaplarının iyi karşılanmadığının belki de en belirgin işareti Reddit ekibinden gelen her cevabın sert bir şekilde reddedilmesi oldu.