Red Magic 8S Pro’nun özellikleri önemli manada heyecan yaratıyor

Çin merkezli teknoloji devi Red Magic, 8S Pro modelini önümüzdeki hafta satışa sunacak. Özelliklerine dair ayrıntılar da yavaş yavaş duyumculardan ve farklı kaynaklardan gelmeye başladı. Şirket kendisi de aygıtın, sürat aşırtmalı Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti, epeyce büyük olan 6.000mAh batarya ünitesi ve 165W süratli şarj özelliğine sahip olduğunu onayladı. En yeni gelişmeler ortasında, Nubia’nın bir yan kuruluşu olan Red Magic, aygıtın oyun meraklılarına hitap edecek birtakım özelliklerini ve 3.5mm kulaklık girişi üzere özelliklerini açıkladı.

Red Magic 8S Pro, kendine has bir Red Core R2 yonga seti ile donatılarak piyasaya sürülecek. Aygıtın öne çıkan özelliklerinden kimileri ortasında 520Hz oyun somatosensör omuz tuşu ve çift X-eksenli lineer motor bulunuyor. Şirket ayrıyeten aygıtta yer alan RGB ışıkların ve Wi-Fi 7 takviyesinin olduğunu belirtti. 3.5mm kulaklık girişi üzere nadiren bulunan bir özelliğe sahip olan bu oyun telefonu, kaliteli bir tecrübe sunma konusunda epey tezli görünüyor.

Red Magic 8S Pro’nun özellikleri önemli manada heyecan yaratıyor

Kendine has Red Core R2 yonga seti, yeni bir eser değil. Daha evvel Red Magic 8 Pro’da da kullanılan bu yonga seti, parmak ucu dokunuşu, titreşim geribildirimi, renkli ışıklar ve etkileyici ses efektleri üzere özellikleri destekleyen bir dizi senkronizasyon algoritmasına sahip. Titreşim, şok ve dokunma üzere özelliklerle üç boyutlu denetim tecrübesi sağlar.

Red Magic, 8S Pro ile birlikte her şeyi dikkate alıyor üzere görünüyor. Aygıt, daha yüksek 3.36 GHz frekansına sahip sürat aşırtmalı Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip. Bu yonga seti, Galaxy S23 serisinde kullanılanla tıpkı. Ayrıyeten, Red Magic 8S Pro’nun 24GB RAM ile kutudan çıkan birinci telefon olması bekleniyor. Şirketin dördüncü kuşak delikli özçekim kamerası ve 6.000mAh batarya ile 165W şarj takviyesine sahip.