Realme GT Neo 6 Pro’nun sızdırılan özellikleri takipçilerini heyecanlandırdı

Dün, Realme’nin Ağustos ayında Çin’de piyasaya sürmeyi planladığı yeni Realme GT Neo 6‘nın dizaynına dair erken bir rapor sunuldu ve bekleyiş başladı. Twitter’da ortaya çıkan yeni bir duyum, serinin başka bir modeli Realme GT Neo 6 Pro hakkında değerli teknik özellikleri ifşa etti. İşte bu iki akıllı telefonun sunacağı özellikler:

Realme GT Neo 6’nın Dimensity 9200+ yonga seti ile çalışması bekleniyor. Bu yonga seti, birebir vakitte iQOO Neo 8 Pro ve Vivo X90s modellerinde de kullanılıyor. Kelam konusu duyuma nazaran, Realme GT Neo 6, 100W süratli şarj dayanağıyla donatılmış 5000mAh bataryaya sahip olacak. Ayrıyeten aygıtın 16GB RAM ve 1TB dahili depolama alanı ile geleceği belirtildi.

Realme GT Neo 6 Pro’nun sızdırılan özellikleri takipçilerini heyecanlandırdı

Realme GT Neo 6 Pro modeli, daha fazla güç arayan kullanıcıları hedefleyecek üzere görünüyor. Bu modelin, Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile çalışması bekleniyor. Pro versiyonun, 240W süratli şarj özelliğine sahip 4600mAh batarya ile donatılacağı söyleniyor. Ayrıyeten, Pro versiyonun 24GB RAM ve 1TB dahili depolama alanı ile piyasaya sürüleceği söz edildi.

Realme GT Neo 5 serisi üzere, yeni GT Neo modellerinin Realme GT Neo 6 ve GT Neo 6 240W olarak isimlendirilmesi da mümkün. Lakin, bu haberin kaynağı yeni ve evvelki bir izlenim kaydına sahip olmadığı için, resmi duyurular yahut daha fazla doğrulama yapılmadan evvel bu rapora biraz kuşku ile yaklaşılması kıymetlidir.

Bu ortada, Realme‘nin diğer bir Snapdragon 8 serisi yonga setine sahip telefon üzerinde çalıştığı da söyleniyor. Bu model hakkında birinci ayrıntılar yakın vakitte paylaşıldı. Lakin her iki model hakkında da daha fazla detay ve onay bekliyoruz. Her iki modelin çıkış tarihi ve fiyatlandırma bilgileri şimdi açıklanmadı. İlerleyen devirlerde bu bahislerde daha fazla bilgi edindikçe sizlerle paylaşacağız.