Realme GT Neo 5 Pro bir sefer daha ortaya çıktı

Realme’nin, amiral gemisi olarak tanımlanacak Realme GT Neo 5 Pro modelini Temmuz ya da Ağustos aylarında piyasaya sürmesi öngörülüyor. Bu yeni model, başlangıçta Çin’deki fiyatı 2.499 Yuan (~350$) olan Realme GT Neo 5 modelinin üzerinde bir pozisyonlandırma sahip olacak. Duyumlarla tanınan Digital Chat Station, son Weibo iletisinde Pro modelin öne çıkan özelliklerini bir kere daha vurguladı.

Duyumlara nazaran Realme GT Neo 5 Pro, 6,74 inçlik bir OLED ekranla kullanıcılara sunulacak. Düz ekran, 2772 x 1240 piksel 1.5K çözünürlük, 144Hz tazeleme suratı ve 2160Hz PWM karartma özellikleriyle gelecek. Aygıtın ön tarafında, özçekimler ve görüntü görüşmeleri için kullanılması beklenen 16 megapiksel bir kamera bulunacak.

Cihazın art tarafında ise OIS özellikli Sony IMX890 50 megapiksel bir ana kamera yer alacak. Şu an için aygıtın yardımcı kameraları hakkında daha fazla bilgi bulunmuyor. Realme GT Neo 5 Pro, Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti tarafından desteklenen Realme’nin birinci telefonu olacak.

Realme GT Neo 5 Pro bir kere daha ortaya çıktı

Bu yonga seti, 16 GB RAM ile birlikte çalışacak ve 5.200mAh bataryaya ve 150W şarj takviyesine sahip olacak. Telefon, kutudan çıkarken Realme UI 4.0 tabanlı Android 13 işletim sistemiyle birlikte gelecek. Digital Chat Station’ın öteki duyumları, aygıtın 512 GB veya 1 TB UFS 4.0 depolama seçenekleriyle geleceğini belirtiyor. Ayrıyeten, telefonun art kısmının, Realme GT Neo 5 modelinde olduğu üzere şeffaf bir kısım içereceği belirtiliyor.

Bu özelliklerin tamamı şimdilik yalnızca duyumlar ve söylentilerden ibaret olup, resmi onayları beklemekte yarar var. Lakin, bu söylentilerin gerçek çıkması durumunda, Realme GT Neo 5 Pro‘nun, akıllı telefon pazarında amiral gemisi gücünde bir model olarak dikkatleri üzerine çekeceği aşikâr.