Realme C51’in özellikleri yavaş yavaş netleşmeye başladı

Realme C serisi, kısa bir süre önce dikkat çeken lansmanlarla karşı karşıya kaldı ve serinin akıllı telefonları, farklı açılardan iPhone’ları anımsatıyor. Özellikle Realme C53, iPhone Pro modellere benzer bir kamera modülüyle piyasaya çıktı. Realme C55 ise, bu yılın başında tanıtıldı ve iPhone 14 Pro ve Pro Max’e benzer bir bildirim çubuğu özelliğine sahip oldu. Yeni bir C serisi akıllı telefon olan Realme C51 ise, bir dizi sertifika sitesinde görünerek yaklaşan bir lansmanı işaret etti.

Realme C51, markanın yeni orta segment telefonu olabilir. RMX3830 model numaralı bir Realme telefonu, NBTC sertifikasını aldı ve yakında piyasaya sürüleceğini belirtti. Listeleme, cihazın Realme C51 olarak adlandırılacağını gösteriyor. Bu isimlendirme, cihazın son iki lansmanda olduğu gibi orta segment bir cihaz olacağını tahmin etmemizi sağlar. Ayrıca, aynı model numarasına sahip Realme C51, EEC sertifikasını da aldı ve BIS (Hindistan Standartları Bürosu) web sitesinde listelendi, bu da Hindistan’da piyasaya sürüleceğini onayladı. Ek olarak, TKDN ve TUV Rheinland sertifikalarını da aldı.

Realme C51’in özellikleri yavaş yavaş netleşmeye başladı

Realme C51 akıllı telefonu hakkındaki ayrıntılar şu anda sınırlı olsa da, önümüzdeki günlerde daha fazla bilgi almayı umuyoruz. Hatırlatmak gerekirse, en son çıkan Realme C53, Unisoc T612 yonga setiyle donatıldı ve 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama ile birlikte geldi. Bu, kısa bir süre önce duyurulan Narzo N53’ün yeniden markalanmış bir versiyonu. Akıllı telefon, HD+ çözünürlüğe, 90 Hz yenileme hızına ve 560 nit zirve parlaklığa sahip 6,74 inç IPS LCD bir ekrana sahip oldu.

Cihaz, 33W hızlı şarjı destekleyen 5.000 mAh’lik bir pil tarafından besleniyor. Fotoğrafçılık için ise, 50MP’lik bir çift kamera kurulumu ve 8MP’lik bir özçekim kamerası bulunuyor.