Putin’e darbe sonrası +18 savaş fotoğrafları geldi! Midesi hassas olanlar bakmasın!

Belarus’un arabuluculuğuyla Rusya’daki paralı asker kümesi Wagner’in silahlı isyanı sona ermişti. Wagner başkanı Yevgeny Prigojin, Belarus Devlet Lideri Aleksandr Lukaşenko tarafından ikna edilip ve “kan dökülmesini önlemek için üslerimize dönüyoruz” formunda bir açıklama yapmıştı. Artık ise bu darbe teşebbüsünden sonra RusyaUkrayna savaşındaki epeyce hassas olan savaş fotoğrafları medyada yayınlandı. Devam eden savaşın ortasında, cephedeki fotoğrafçılar yorulmadan çatışmanın üzücü gerçeklerini ve yıkıcı sonuçlarını belgelemeye de devam etmekte.

Putin’e darbe sonrası +18 savaş fotoğrafları geldi! Midesi hassas olanlar bakmasın!

Bugün yayınlanan yeni fotoğraflar, Rusya ve Ukrayna ortasındaki savaşın yıkıcı görüntülerini gözler önüne seriyor. Bu fotoğraflar, savaşın tesirlerini açıkça göstererek insanların acı ve tahribat içinde yaşadıklarını ortaya koymakta.

Savaşın sonucunda meskenler yıkılmış, sokaklar enkazla dolmuş ve kentlerin altyapısı büyük ziyan görmüş durumda. Ayrıyeten, fotoğraflar sivil kayıpların ve yerinden edilmiş insanların dramını da gözler önüne sermekte.

Ukrayna ve Rusya savaşının başından bu yana yüzbinlerce kişi evsiz kaldı yahut yerinden edildi. Bu beşerler, barınma, temel muhtaçlıklar ve güvenlik mevzularında büyük zorluklarla karşı karşıya kalmış durumdalar.

Savaşı boyunca binlerce sivil ve askerin hayatını kaybettiği biliniyor. Çatışmalar, ağır silahlı çatışmalar, bombardımanlar ve öteki şiddet olayları nedeniyle hem siviller hem de askerler büyük bir tehlike altında kaldı.

Söz konusu savaş fotoğrafları, savaşın gerçek yüzünü ve insanların yaşadığı büyük zorlukları gösteriyor.

Ancak bu fotoğrafları, hayli hassas imajlar içerdiği için sayfamıza koymadık. Savaş fotoğraflarına dilerseniz haberin kaynağından buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.