PlayStation 5’in başı dertte! Bu aygıt onu unutturabilir!

Nintendo’nun uzun müddettir üzerinde çalıştığı, yepyeni Switch el konsolunun halefi hakkındaki söylentiler hayli yaygındı. Yeni jenerasyon girişin, güçlendirilmiş donanımı sayesinde besbelli bir performans artışı sunacağı düşünülüyor. Artık, bu Switch 2 modelinin ne derece yetenekli olacağına dair bir iddia yürütebiliriz.

Nintendo Switch 2‘nin Xbox One ve PS4 ile muadil düzeyde olması mümkün. Bu bilgiler, değişik bir halde, bir duyum yahut anonim bir kaynaktan gelmiyor. Tersine, ayrıntılar Activision Blizzard’ın CFO’su Armin Zerza tarafından gönderilen bir e-postadan alınıyor. Bu e-postada, Activision’ın yeni jenerasyon Switch için “etkileyici bir şeyler yapabileceği” belirtilmiş. Görünüşe bakılırsa, yeni geliştirilen oyunların planları, el konsolu performansının Gen8 platformlarına “daha yakın” olacağı düşünüldüğünden ötürü, yaklaşan Switch 2 modeli için yapılıyor.

PlayStation 5’in başı dertte! Bu aygıt onu unutturabilir!

8. Kuşak konsollar temelde Xbox One ve PlayStation 4‘ü içeriyor. Saf performans bakımından, bu konsollar, 1,3 TFLOPS ile 1,84 TFLOPS (FP32) ortasında bir performans aralığında çalışıyor ve 8GB RAM’e sahip. Fakat, yeni kuşak Switch konsolunda yer alması beklenen Nvidia Tegra T239 yonga seti, 4 TFLOPS’a kadar çıkış yapma potansiyeli taşıyabilir. Bu yonga seti, Ampere mimarisini kullanan ve 2.048 CUDA çekirdeği olan Team Green’in özelleştirilmiş bir varyantı olan Tegra T234 yonga setinin bir türevi.

Eğer bu sav doğruysa, Switch 2, evvelki modeline kıyasla yaklaşık 10 kat daha güçlü olabilir. Bu, iki jenerasyon ortasında büyük bir atılım olsa da, Nintendo yıllardır Switch serisini güncellemedi, yalnızca Lite modeli ve OLED versiyonu üzere. Hususla ilgili ek bilgiler ortaya çıktıkça sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.