PlayStation 5’i yıkıp geçen oyun artık de Xbox platformlarına geliyor

Geçen yıl God of War Ragnarok ve Horizon Forbidden West üzere tanınmış oyunların yanında bir de küçük lakin kaliteli bir bağımsız kedi macerası olan Stray, PS5 özel oyunlar listesinde büyük ilgi çekti. Bu sırf geniş çaplı övgüler toplamakla kalmadı, birebir vakitte yüksek satış sayılarına ulaştı. Dahası, oyunun PlayStation Plus’ta birinci gününde sunulması, Sony’nin hizmetine büyük bir abonelik artışı kazandırdı.

Yakın vakitte bu şirin cümbüş, artık sırf PlayStation sahiplerine özel olmayacağı belirtildi. Annapurna Interactive Showcase’in en son sürümünde, Stray’in Xbox One ve Xbox Series X/S için Ağustos ayının başında piyasaya çıkacağı duyuruldu. Oyunun geçen yıl Temmuz ayında piyasaya çıktığını ve PS5’in yaklaşık bir yıl müddetle konsol özelliğini koruduğunu unutmayın. Oyunun Xbox sürümü için yeni bir fragmanı aşağıda izleyebilirsiniz.

Stray için yapılan resmi tanımlamaya da göz atacak olursak:

“Kayıp, yalnız ve ailesinden ayrılmış bir sokak kedisinin, unutulmuş bir kentten kaçmak için eski bir sırrı çözmesi gerekiyor. Stray, çürümekte olan bir siber kentin detaylı, neon ışıklı sokakları ve pis alt dünyasının sisli ortamları ortasında geçen üçüncü şahıs bir kedi macera oyunudur. Yüksek ve alçak ortamlarda dolaşın, beklenmedik tehditlere karşı savunma yapın ve meraklı droidlerin ve tehlikeli yaratıkların yaşadığı bu güzel olmayan yerin sırlarını çözün.”

Stray şu anda PC (Mac dahil) ve PS5’te oynanabilir durumda. Xbox One ve Xbox Series X/S sürümleri 10 Ağustos’ta piyasaya çıkacak.