Pixel 8 Pro’nun canlı imajı sızdırıldı

Reddit‘te merakla beklenen Google Pixel 8 Pro‘ya dair canlı manzaraların ortaya çıktığı gözlemlendi. Bu imgeler, aygıtın dizaynına daha yakından bakma imkanı veriyor ve kimi değerli özelliklerini gözler önüne seriyor. Bu imgelerin, Google’ın aygıt takımından test için alınmış bir prototip olduğu argüman ediliyor ve önceki duyumları doğruluyor.

Pixel 8 Pro‘nun dizaynında, dikkat çeken bir değişiklik, evvelki Pixel telefonlarda bulunan klâsik “G” logosunun yerine, aygıtı eşsiz kılan değişik bir desenin eklenmiş olması. Ortaya çıkan imajlar, telefonun art dizaynını ve aygıtın birleşik, hap biçiminde bir kamera modülüne sahip olduğunu gösteriyor. Bu modül, aygıtın üç kamera sistemini barındırıyor. Kameraların yanında bir mikrofon, bir LED flaş ve enteresan bir ek olarak bir IR termometre sensörü bulunuyor. Bu Uzak Kızılötesi (FIR) termometrenin, çeşitli senaryolarda kullanılabilecek sıcaklık ölçme yetenekleri sunacağı düşünülüyor.

Pixel 8 Pro’nun canlı imajı sızdırıldı

Pixel 8 Pro‘nun bootloader ekranı, aygıt hakkında farklı ayrıntıları da gözler önüne seriyor. Bu ekran, “husky” ve “recurrent” isimlerindeki bootloader’ı belirtiyor. Ayrıyeten, art kısımda bulunan “Zuma” yazısı, Pixel 8 Pro’yu güçlendirecek olan Tensor G3 yonga setine işaret ediyor. Google tarafından geliştirilen bu özel yonga setinin, performansı ve verimliliği artıracağı düşünülüyor.

Bootloader ekranı ayrıyeten, cihazın 12GB Samsung LPDDR5 RAM ve 128GB SK Hynix depolama ile donatıldığını belirtiyor. Aygıtın kamera yapılandırmasının, 50MP birincil sensör, 64MP ultra geniş açılı kamera ve 5x yakınlaştırma yapabilen bir telefoto lens içerdiği söyleniyor. Google Pixel 8 serisinin bu yılın ilerleyen devirlerinde, muhtemelen Ekim ayında piyasaya sürüleceği bekleniyor.