PC için beklediğimiz The Last of Us Part 1 ertelendi :(

Popüler oyun The Last of Us Part 1’in merakla beklenen PC versiyonu teknik sorunlar nedeniyle ertelendi.

Bu erteleme, PC oyuncularını hayal kırıklığına uğratabilir, ancak Naughty Dog, PC sürümünün en yüksek kalite ile piyasaya sürülmesi için zaman gerektiğini belirtti. Ayrıca, PC oyuncularının beklentilerini karşılamak için ekstra çaba gösterdiklerini ve PC sürümünün PlayStation sürümünden daha da iyileştirilmiş olacağını vurguladı.

Gecikme, geliştiricilerin PC’de başarılı bir lansman için gereken teknik gereksinimleri karşılayamamalarının bir sonucuymuş.Muhteşem grafikleri ile beğenilen oyun, PC için duyurulmuştu ancak oyun, açıklanan tarihinde çıkış yapamayacak.

The Last of Us Part 1 28 Mart’a ertelendi

Oyunun geliştirici Naughty Dog, sosyal medya üzerinden PC için The Last of Us Part 1’in ertelendiğini duyurdu. Stüdyo, HBO dizisinin The Last of Us oyunlarına olan ilgiyi inanılmaz derecede arttırdığını ve seriyi ilk kez PC üzerinden deneyimleyecek oyuncular için daha kaliteli bir deneyim sunmak istediklerini ve bu doğrultuda oyunu 25 gün geciktirmeye karar verdiklerini belirtti. 

Naughty Dog’dan gelen yazılı açıklamada, “The Last of Us Part I PC 28 Mart’ta piyasaya sürülecek. Bu ek birkaç hafta, The Last of Us’ın sizin ve bizim standartlarımıza uygun yaşamasını sağlamamıza izin verecek” ifadeleri kullanıldı.