Parayı vermeyen Twitter’ın bu özelliğinden faydalanamayacak

Twitter, kullanıcıların erişimine sunulan birtakım özelliklere kısıtlama getirecek yeni bir çalışmayı sürdürüyor. Ödeme yapmayan kullanıcıların özelliklerini kısıtlamayı amaçlayan bu çalışma, platformdaki fiyatsız tecrübesi bir ölçü daraltabilir.

Kısa bir süre önce duyumlara nazaran, mikroblog platformu Twitter, Twitter Blue aboneliği olmayan kullanıcıların direkt bildiri sayısını sınırlamayı düşünüyor. Bu durum, kullanıcıların gönderebilecekleri direkt bildiri sayısını önemli halde etkileyecek.

Güncel olarak, kullanıcılar günlük 500 direkt bildiriye kadar gönderebiliyorlar. Fakat, Twitter’ın planlarına nazaran, fiyatsız kullanıcıların günlük bildiri sınırlaması 30’a düşürülecek. Bu atılım, kullanıcıları daha fazla özellik sunan fiyatlı abonelik hizmeti Twitter Blue’ya yönlendirmeyi hedefliyor üzere görünüyor.

Parayı vermeyen Twitter’ın bu özelliğinden faydalanamayacak

Twitter Blue abonelik hizmeti, kullanıcılara bir dizi özellik sunuyor. Bu özellikler ortasında tweetleri geri alma, daha uzun tweetler yazma, tweetleri profilde sabitleme ve kimi özel içeriklere erişim üzere seçenekler yer alıyor. Twitter, şimdi fiyatsız kullanıcıların direkt ileti sınırlamasını resmi olarak duyurmuş değil. Fakat, bu özellik test basamağında üzere görünüyor ve birkaç gün içinde yayımlanabilir.

Elon Musk’ın yakın vakitte doğruladığı bir bilgiye nazaran, Twitter, direkt iletilerin sırf gönderenin takipçilerine ulaşmasını sınırlayacak bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Bu durumda, yalnızca doğrulanmış kullanıcılar yahut Twitter Blue aboneleri, kendilerini takip etmeyen kullanıcılara direkt ileti gönderebilecekler.