Oynayanların Dizlerinin Bağını Çözen Kaygı Oyunu Phasmophobia, Xbox ve PlayStation’a Geliyor [Video]

İlk sefer 2020 yılında yayınlanan ve oyunseverlerin favorileri ortasına girmeyi başaran endişe oyunu Phasmophobia ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Geliştirici grup Kinetic Games, oyunun Xbox Series X/S, PlayStation 5 ve PSVR 2’ye geleceğini duyurdu. Üstelik oyuna çapraz platform dayanağı de gelecek.

Kinetic Games’in yaptığı açıklamanın en heyecan verici tarafı hiç şüphesiz PSVR 2 takviyesi. Sanal gerçeklik ekipmanına sahip olan oyuncular, Phasmophobia atmosferinin ultra gerçekçi hissiyatını yaşama imkânı yakalayacaklar. Oyunun çapraz platform takviyesi ise konsol sahipleri ile PC sahiplerinin bu oyunu birebir anda oynamalarını sağlayacak. 

Phasmophobia, 5 Ağustos’ta konsollara gelecek!

Yapılan resmi açıklamaya göre Phasmophobia, 5 Ağustos itibarıyla hem PlayStation 5 hem PSVR2 hem de Xbox Series X/S için oynanabilir olacak. Fakat oyunun tıpkı PC’deki gibi erken erişim aşamasında olacağını belirtelim. 

Phasmophobia’nın konsol sürümler için yayınlanan yeni fragman:

Phasmophobia nasıl bir oyun?

Phasmophobia, tek başınıza oynayabileceğiniz üzere dört şahısla kadro kurup, hayaletlerin peşine düştüğünüz bir oyun. Oyunun kasvetli ortamında bazen bir kibrit, bazen de kamera üzere gelişmiş eserler kullanarak hayaletleri yakalamaya çalışıyorsunuz. Steam’de bugüne dek 450 binden fazla yorum alan oyun için “Son Derece Olumlu” etiketi verilmiş durumda. 

Eğer endişe oyunlarından hoşlanıyorsanız, 139 TL karşılığında satın alabileceğiniz Phasmophobia’nın Steam listeleme sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Phasmophobia’ya misal oyunlar için: