OPPO Reno 10 serisine ilişkin sızıntıların ardı arkası kesilmiyor

Akıllı telefon sektöründe Vivo ile rekabet halinde olan Oppo model yelpazesini genişletiyor. OPPO’nun Reno 10 serisi üzerinde çalıştığı biliniyor. Bu seri, standart, pro ve pro+ modelleriyle bekleniyor. Bu akıllı telefonların bilgileri bir aydan beri internet üzerinde yer alıyor. Reno 10 Pro+ modeline ait sızdırılan bir görüntü, Geekbench ve BIS sertifikasyon web sitesinde belirdi. Şimdi ise Reno 10 telefonları, Singapur IMDA ve Birleşik Arap Emirlikleri TDRA sertifikasyon web sitelerinde kendini gösterdi.

Singapur’da üç farklı OPPO telefonu IMDA sertifikasyonunu başarıyla tamamladı. Bu telefonlar model numaralarıyla birlikte OPPO Reno 10 Pro+ (CPH2521), Reno 10 Pro (CPH2525) ve Reno 10 5G (CPH2531) olarak belirtildi. Listeler, bu telefonların LTE, 5G, Bluetooth, WiFi, NFC ve GPS bağlantı seçeneklerine sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıca, sadece Reno 10 Pro+ ve Reno 10 Pro modelleri aynı model numaralarıyla Birleşik Arap Emirlikleri’nde TDRA sertifikasyonunu elde etti.

OPPO Reno 10 serisine ilişkin sızıntıların ardı arkası kesilmiyor

Her iki sertifikasyon listesi de Reno 10 serisinin temel özelliklerini belirtmiyor. Ancak, bu telefonların yakın bir zamanda piyasaya çıkacağına işaret ediyor. Sızdırılan render görüntülerine ve elde taşınan sızıntılı görüntüye bakarak, OPPO Reno 10 serisinin aynı tasarımla geleceği tahmin ediliyor. Ayrıca, arka tarafta belirgin bir yastık şeklinde bir kamera modülünün bulunduğunu görüyoruz. Cihazın oldukça ince bir form faktörüne sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Temel özellikler açısından, Reno 10 Pro+ modelinin Snapdragon 8 Gen 1 yonga setiyle donatılacağı, Reno 10 Pro ve 10 5G modellerinin ise sırasıyla MediaTek Dimensity 8200 ve Snapdragon 778G yonga setlerini kullanacağı tahmin ediliyor. OPPO Reno 10 serisi, geçen yılın Reno 9 serisinin yerini alacak ve Çin dışında piyasaya sürülmeyecek.