Oppo Enco Air 3 Pro beklentileri ziyadesiyle karşılayacak

Oppo, 10 Temmuz’da Hindistan’da Reno 10 serisini sunmak üzere son hazırlıklarını yapıyor. Bu serinin yanı sıra, markanın birebir vakitte Oppo Enco Air 3 Pro’yu da Hindistan pazarına sunacağı biliniyor. Geçtiğimiz hafta başında, Enco Air 3 Pro’nun tasarımı ile ilgili birtakım bilgiler paylaşıldı. Şimdilerdeyse, bu kulaklık modeli Bluetooth SIG sertifikasyon web sitesinde görüntülendi.

Sertifikasyon dokümanı, ETE51 model numarasıyla kaydedilen Enco Air 3 Pro’nun Bluetooth 5.3 irtibatına sahip olacağını doğruluyor. Bu model numarasının, daha evvelden tanıtılan Enco Free 3 kulaklıklarla ilişkilendirilen numara ile örtüştüğünü belirtmek kıymetli. Bu durum, bu iki eserin aslında tıpkı olduğunu bir defa daha onaylıyor.

Oppo Enco Air 3 Pro beklentileri ziyadesiyle karşılayacak

Duyumlara nazaran, piyasaya sürülmeyi bekleyen Oppo Enco Air 3 Pro kulaklıklar, 12,4 mm’lik bambu fiberinden yapılmış şoförler ile yüksek kaliteli ses sunacak. Bu kulaklıkların Bluetooth 5.3 teknolojisi ile sıkıntısız ve emniyetli bir ilişki sağlaması bekleniyor. Ayrıyeten, çeşitli ses kodeklerini destekleyeceği, bunlar ortasında LDAC, LC3, AAC ve SBC’nin bulunduğu belirtiliyor.

Kullanıcılara daha güzel bir dinleme tecrübesi sunma maksadıyla, Enco Air 3 Pro‘nun mekansal ses özelliklerine sahip olabileceği düşünülüyor. Bu kulaklıkların etkin gürültü iptali (ANC) özelliği ile yaklaşık 49dB sağlayabileceği ve dış gürültüyü aktif bir biçimde azaltabileceği tabir ediliyor. Bunun yanında, yaklaşık 47ms’lik düşük gecikme modu da beklenen özellikler ortasında. Bu sayede en güzel oyun performansı desteklenebilir.

Kullanıcıların kulaklıkları kolay ve sezgisel bir formda kullanabilmesi için Enco Air 3 Pro‘nun dokunmatik jest denetimleri sunacağı iddia ediliyor. Ayrıyeten, bu kulaklıkların çoklu aygıt temasını destekleyebileceği ve aygıtlar ortasında problemsiz geçişin mümkün olabileceği düşünülüyor.