Oppo A78 4G modeli çok sağlam geliyor! Fiyatıyla rakipsiz olabilir!

Bu yılın başında OPPO, A78 5G model akıllı telefonunu kullanıcılara sundu. Şimdilerde, marka tıpkı telefonun 4G versiyonu üzerine ağırlaştı. Bu yeni telefon, daha evvel birkaç sertifika kazanmış ve son olarak IMDA sertifikası almıştı. Şu anda OPPO A78 4G, FCC ve Bluetooth SIG sertifikasyon sitelerinde görünüyor. Bu durum, telefonun kısa bir mühlet içerisinde piyasaya sürüleceği manasına geliyor.

FCC ve Bluetooth SIG sertifikasyonlarına bakıldığında, OPPO A78 4G CPH2565 model numarasıyla listeleniyor. FCC sertifikası, bu aygıtın markanın kendi ColorOS 13.1 işletim sistemini kullanacağını gösteriyor ve bu sistem Android 13 temelli olabilir.

Oppo A78 4G modeli hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Telefonun boyutları, 158.76 mm yükseklik ve 71.04 mm genişlik olacak biçimde belirlenmiş. Temas seçenekleri olarak 4G, 3G, çift bantlı WiFi ve Bluetooth özelliklerine sahip olacak. FCC sertifikası, ayrıyeten, bu 4G telefonun 5,000mAh kapasiteli bir batarya ile donatılacağını belirtiyor, bu da 5G modeliyle misal bir pil kapasitesine işaret ediyor.

Bluetooth SIG listesine nazaran ise, OPPO A78 4G modeli Bluetooth 5.0 kontağını destekleyecek. Lakin, sertifika siteleri bu yeni OPPO A78 4G modeli hakkında çok daha fazla bilgi vermiyor. Telefonun birçok sertifikası bulunuyor ve bu durum, telefonun çeşitli global pazarlarda kısa bir müddet içerisinde kullanıcıların beğenisine sunulabileceğini gösteriyor. Beklenen özelliklerine bakıldığında, bu 4G modelinin, 5G modeline kıyasla biraz daha mütevazı özelliklere sahip olacağı düşünülüyor. Yani, farklı bir yonga seti tarafından desteklenecek.

Bu ortada telefonun fiyatının 170 dolar civarında olması bekleniyor.