OnePlus’ın yeni amiral gemisinden önemli bilgiler var

Vivo ve Realme’nin arkasından gelen OnePlus yeni amiral gemisine odaklanmış durumda. OnePlus’ın en son amiral gemisi akıllı telefonu olan OnePlus 11, sektörde oldukça ses getirdi. Marka, Ace 2 ve Ace 2V gibi birkaç uygun fiyatlı yüksek kaliteli cihazı kısa bir süre önce duyurdu, ancak OnePlus 11’in gerçek bir halefi henüz piyasaya çıkmadı. Şimdilerdeyse, gelecek yıl piyasaya sürülmesi beklenen OnePlus 12 hakkında çeşitli sızıntılar ortaya çıkıyor. Bu sızıntılar, cihazın oldukça ilginç özelliklere sahip olacağını gösteriyor.

Son sızıntılar, tanınmış duyumcu Digital Chat Station tarafından Çinli mikroblog sitesi Weibo’da paylaşıldı. Bu sızıntılara göre marka, “SM8650” kod adlı bir ürün üzerinde yeni bir periskop kamerası test ediyor. Bu model numarası, Qualcomm’un sonraki nesil amiral gemisi sınıfı yonga seti Snapdragon 8 Gen 3’ü ima ediyor. Sızıntılar, bu akıllı telefonun OnePlus 12 modeli olacağına dair doğrudan bir ipucu vermiyor, ancak Snapdragon 8 Gen 3‘ün OnePlus 11’de kullanılan Snapdragon 8 Gen 2’nin halefi olması göz önüne alındığında, bu yeni cihazın büyük ihtimalle OnePlus 12 olacağı tahmin ediliyor.

OnePlus’ın yeni amiral gemisinden önemli bilgiler var

Sızıntılar, Snapdragon 8 Gen 3‘ün bu yılın sonuna doğru duyurulacağını da öne sürüyor. Yani, OnePlus 12’nin bu üst düzey işlemciyi kullanması oldukça muhtemel görünüyor. Ayrıca, başka bir duyumcu olan Max Jambor, Çinli akıllı telefon üreticisinin önümüzdeki 2024 model amiral gemisi akıllı telefonunda çeşitli kamera yükseltmeleri yapmayı planladığını belirtti. Bu, yeni periskop lensinin test edilmesini de içeriyor.

Yeni ve geliştirilmiş periskop lensinin eklenmesiyle OnePlus 12, daha iyi yakınlaştırma özellikleri sunabilir. Bu tip bir kamera genellikle Samsung Galaxy 23 Ultra gibi çoğu amiral gemisi sınıfı cihazda bulunur. Ancak bu henüz onaylanmış bir bilgi olmadığı için, bu haberlere şimdilik biraz şüpheyle yaklaşılması gerektiğini belirtmek gerekir.