OnePlus’ın katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalıştığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü

Katlanabilir akıllı telefonlar, son yıllarda tüketicilerin ilgisini çekmeye başlamıştır. Bir rapora göre, ABD’li akıllı telefon kullanıcılarının %28’i bir sonraki satın alımlarında katlanabilir bir cihazı tercih ediyor. Piyasanın genişlemesiyle, birçok marka katlanabilir telefonları portföyüne eklemeye başladı. Tecno gibi birkaç yeni gelen bu alışılmamış kategoriye girdi ve Google da Pixel Fold’u 10 Mayıs’ta piyasaya sürecek. Şimdi ise söylentilere göre, OnePlus, ilk katlanabilir telefonunu Ağustos ayında piyasaya sürerek bu partiye katılacak.

Twitter’da sızıntılarıyla bilinen Max Jambor, OnePlus’un ilk katlanabilir akıllı telefonunu Ağustos ayında piyasaya sürmeyi planladığını iddia etti. Şirket, MWC 2023 sırasında 2023 yılı içinde katlanabilir bir ekranlı akıllı telefon piyasaya sürmeyi planladığını doğrulamıştı. OnePlus, katlanabilir telefonunun, imza niteliğindeki OnePlus hızlı ve sorunsuz deneyimine sahip olacağını belirtti. Ayrıca, katlanabilir formu nedeniyle tasarım, mekanik teknoloji ve diğer yönlerden taviz vermeyen bir amiral gemisi telefon olacağı açıklandı.

OnePlus’ın katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalıştığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü

Şu anda OnePlus’un katlanabilir cihazı hakkında çok fazla ayrıntı mevcut değil. Bazı söylentilere göre, Oppo Find N2‘nin yeniden markalı bir sürümü olacak, diğerleri ise tamamen yeni bir cihaz olacağını söylüyor. OnePlus’un, benzersiz bir cihazla bu kategoriye girmesi mantıklı olacaktır; aksi takdirde tüketicilere pek fark yaratmayacak. Ancak, Oppo Find N2’nin etkileyici menteşe ve tasarım özellikleri sayesinde pozitif bir ilgi aldığını belirtmek de faydalı olabilir. OnePlus, tasarım ustalığından birkaç ipucu alabilir.

OnePlus, katlanabilir telefonunu Samsung Galaxy Z Fold 5 gibi rakiplerine karşı rekabet edebilecek şekilde tasarlayacak. Bu kategoride zirveye ulaşmak istiyorlar. Bu nedenle, cihazlarının özellikleri, performansı ve tasarımı tüketicilerin beklentilerini karşılamalı. OnePlus’un katlanabilir telefonuyla ilgili daha fazla ayrıntı ortaya çıktıkça, cihazın teknik özellikleri ve fiyatı hakkında daha kesin bir fikir sahibi olacağız.