OnePlus’ın ilk katlanabilir akıllı telefonunun çıkış tarihi belli olmuş olabilir

Vivo ve Tecno’dan sonra OnePlus da katlanabilir ekranlı yeni modeli için geri sayıma geçti. OnePlus’un, ilk katlanabilir akıllı telefonu ve popüler Nord serisinin yeni modeli olan Nord 3‘ün çıkışına hazırlandığı bilinmekte. Bu yeni modellerin lansmanının bir hayli yaklaştığı görülüyor.

Bu bilgi, tanınmış duyumcu Abhishek Yadav tarafından Twitter’da paylaşılan detaylarla destekleniyor. Yadav’ın tweet’inde, resmi ‘OnePlus Road Trip Futurebound’ isimli tanıtım afişinin bir görüntüsünü paylaştığı görülüyor. Bu afiş, “OnePlus’ın en iyisine tekrar başla” yazısını taşıyor ve “16 Haziran-19 Ağustos” arasındaki dönemi belirtiyor. Bu sebeple, duyumcu Yadav, OnePlus Nord 3’ün 16 Haziran’da veya bu tarihten kısa bir süre sonra piyasaya çıkacağını, katlanabilir model olan OnePlus Fold’un ise 19 Ağustos’tan önce veya bu tarihlerde piyasaya sürüleceğini öne sürüyor.

OnePlus’ın ilk katlanabilir akıllı telefonunun çıkış tarihi belli olmuş olabilir

Maalesef, paylaşılan detaylar sadece bu kadar. Ancak şimdiye kadar edindiğimiz bilgilere göre, Fold modelinin 8 inç QHD+ katlanabilir OLED birincil ekrana ve 6.5 inç FHD+ OLED ikincil bir panela sahip olması bekleniyor. Ayrıca, bu cihazın Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yonga setiyle donatılmış olacağı söyleniyor. Diğer taraftan, standart model Nord 3’ün, MediaTek Dimensity 9000 yonga seti ve 6.73 inç boyunda 1.5K AMOLED ekranı barındıran bir orta segment akıllı telefon olacağı tahmin ediliyor.

‘OnePlus Road Trip Futurebound’ isimli kampanya, OnePlus’un en yeni tanıtım serisi ve bir yolculuk teması taşıyor. Bu yolculuk, Royal Global Üniversitesi’ne giriş yapacak olan Guwahati, Hindistan’daki bu etkinlikte OnePlus’un yeni orta segment cihazının duyurusunun yapılacağı bir yoldaşlık etkinliği öngörüyor.