OnePlus’ın iki yeni telefonu hakkında neredeyse tüm özellikler sızdırıldı

OnePlus, yaklaşan aylarda çeşitli ürün lansmanları yapmayı planlıyor. Şirket, yeni bir akıllı telefon serisini halka sunacak. Bu serinin en çok beklenen telefonlarından biri olan OnePlus Fold, piyasaya sürülme vakti ve bulunabilirliği hakkında bir raporla karşımıza çıktı. Özelliklerine dair tam bilgileri paylaşan diğer bir duyumcu da var. Başka bir gelişme ise, OnePlus Nord 3 modelinin, lansman öncesi GeekBench testine tabi tutulması oldu. Daha evvel, OnePlus Nord 3 telefonunun piyasaya sürülme zamanlaması ve değerli özelliklerini özel olarak duyurmuştuk. Bir duyumcu, yaklaşan bu iki telefonun, yani Foldable ve Nord’un, lansman detaylarını paylaştı.

OnePlus Fold ve OnePlus Nord 3‘ün lansman detaylarına gelecek olursak, OnePlus, Road Trip Futurebound aktifliğinin tarihlerini kısa bir müddet evvel duyurdu. Şirket, aktifliği “OnePlus’ın en güzeline tekrar yolculuk” biçiminde tanıtıyor. OnePlus’ın resmi afişi, aktifliğin 16 Haziran ile 19 Ağustos ortasında gerçekleştirileceğini belirtiyor. Duyumcu Abhishek Yadav, OnePlus Nord 3 telefonunun 16 Haziran’dan sonra piyasaya sürüleceğini tabir etti.

Ayrıca OnePlus’ın OnePlus Fold telefonunu 19 Ağustos’tan evvel tanıtacağına dair de bir bilgi paylaşıldı. Bu tarihler, daha evvel sızdırılan telefonların lansman zamanlamasıyla uyuşuyor. Gelecek olan OnePlus telefonlarının bilinen özelliklerine bir göz atalım. OnePlus’ın yaklaşan katlanabilir telefonunun ismi büyük olasılıkla OnePlus V Fold olacak. Şirket bu markayı daha evvel tescil etmişti.

OnePlus’ın iki yeni telefonu hakkında neredeyse tüm özellikler sızdırıldı

Beklenen OnePlus Fold, 8 inçlik QHD+ çözünürlüklü bir OLED ekranla gelecek. Daha küçük boyutlu bir ikincil ekran, 6.5 inçlik Full HD+ çözünürlüğe sahip bir panel olacak ve her iki ekran da 120Hz yenileme suratına sahip olacak.

Cihazın içerisinde, Qualcomm Snapdragon 8. kuşak 2. yonga seti bulunacak. Yonga seti, 16GB’a kadar RAM ve 512GB depolama ile birlikte gelecek. Aygıt, kutudan çıkar çıkmaz Android 13’e dayalı Oxygen OS 13 ile çalışacak. Yaklaşan katlanabilir aygıt, 50MP Sony IMX 890 ana sensör, 48MP Sony IMX 581 ultra geniş açılı sensör ve 32MP periskop sensörüne sahip olacak. Ekranın içinde delikli bir 32MP özçekim kamerası olacağına dair bilgiler var. Aygıtı destekleyen 4800 mAh batarya, 80W süratli şarj takviyesi sunacak.

Beklendiği üzere OnePlus Nord 3, tekrar markalaştırılmış bir OnePlus Ace 2V telefonu olacak. GeekBench listelemesi, aygıtın MediaTek Dimensity 9000 yonga seti ile geleceğini ortaya koydu. Aygıt kutudan çıkar çıkmaz Android 13 ile çalışacak. OnePlus, aygıtı 1.5K çözünürlüğe sahip 6.74 inç AMOLED ekranla donatıyor. OnePlus Nord 3, 50MP birincil kamera, 8MP ultra geniş açılı lens ve 2MP makro sensörle üçlü art kamera kurulumuna sahip olacak. Aygıtı destekleyen 5000 mAh batarya, 80W süratli şarj teknolojisini destekleyecek.