OnePlus V Fold’un bu kere tüm özellikleri ortaya çıktı

Kısa bir müddet evvel OnePlus’un birinci katlanabilir telefonuna ilişkin bilgilere ulaşmıştık. Emniyetli duyumcu Steve Hemmerstoffer (onleaks olarak da bilinen), OnePlus V Fold’un tam özelliklerini paylaştı. OnePlus, katlanabilir telefonlarını bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya süreceğini zati belirtmişti ve duyumlar Ağustos ayında bir lansman olacağını gösteriyor. İşte OnePlus V Fold hakkında bilinen en yeni detaylar:

OnePlus V Fold, 6.3 inç AMOLED bir dış ekrana ve 120Hz yenileme suratına sahip olacağı belirtildi. Katlanabilir yapının içinde ise 2K çözünürlüğünde ve tekrar 120Hz yenileme suratında geniş bir 7.8 inç AMOLED ekran bulunacak. Duyumlara nazaran, aygıtın uzun bir form faktörü ve etrafında ince çerçevelerle tasarlandığı görülüyor.

Fotoğrafçılık açısından bakıldığında, OnePlus V Fold‘un 48 MP ana kamera, 48 MP ultra geniş açılı lens ve 64 MP telefoto üniteden oluşan bir üçlü art kamera kurulumuna sahip olacağı düşünülüyor. Tam optik zoom detayları şimdi açıklanmadı. Selfie çekimler için ana ekran üzerinde 32 MP’lik bir kamera, iç ekran üzerinde ise 20 MP’lik bir kamera yer alacak.

OnePlus V Fold’un bu defa tüm özellikleri ortaya çıktı

Donanım istikametinden, OnePlus V Fold‘un Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti tarafından destekleneceği kestirim ediliyor. Aygıt, 16 GB’a kadar RAM ve 256 GB depolama alanı sunacak. Katlanabilir telefonun, 4.800 mAh bir pil ünitesiyle desteklenen ve 67W süratli şarjı desteklediği tabir ediliyor. Yazılım kısmında, aygıtın kutudan çıktığında Android 13 tabanlı OxygenOS 13.1 ile çalışması bekleniyor.

Duyumlara nazaran, OnePlus V Fold, ince bir tasarım, bir bildirim kaydırıcı ve Hasselblad markalı öne çıkan bir kamera modülü ile gelecek.