OnePlus Nord 3’ün özellikleri güzelden güzele netleşti

OnePlus, 5 Temmuz’da Hindistan’da Nord 3 ve Nord CE 3 isimli akıllı telefonlarını tanıtmaya hazırlanıyor. Markadan resmi bir açıklama yapılmış olmasa da Nord 3’ün birebir tarihte Avrupa’da da tanıtılacağına dair beklentiler var. Artık ise duyumcu Ishan Aggarwal, aygıtın Avrupa fiyatını sızdırmış durumda.

Ishan’ın tweetine dayanarak, OnePlus Nord 3‘ün Avrupa’da 8GB RAM + 128GB depolama seçeneği için başlangıç fiyatının 449€ olması, 12GB RAM + 256GB depolama modelinin ise 549€ fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Artık ise aygıtın muhtemel özelliklerine bir göz atalım.

Yeni OnePlus Nord 3‘ün büyük bir 6.74 inç ekranla geleceği ve 1.5K çözünürlük ile problemsiz bir 120Hz yenileme suratını sunacağı söyleniyor. Aygıtın içerisinde, güçlü bir performans sergilemesi beklenen Dimensity 9000 yonga setinin bulunması bekleniyor. Kullanıcıların, LPDDR5x RAM‘e kadar olan yapılandırmalar ortasından seçim yapabileceği belirtiliyor.

OnePlus Nord 3’ün özellikleri uygundan güzele netleşti

Batarya konusunda, Nord 3′ün 5.000mAh kapasiteli ve VOOC teknolojisi sayesinde süratli şarj takviyesi sunan bir batarya ile geleceği düşünülüyor. Kamera kısmına geldiğimizde ise, duyumlar doğrultusunda 50MP ana sensör, 8MP ultra geniş açılı lens ve 2MP makro ünitesinden oluşan üçlü bir art kamera kurulumunun bulunacağı belirtiliyor. Aygıtın ön yüzünde ise 16MP’lik bir ön kamera yer alacağı düşünülüyor.

Cihazın dikkat cazip özelliklerinden biri Dolby Atmos dayanağıyla çift stereo hoparlörler olabilir. Ayrıyeten 4129.8mm(sq) VC soğutma odasıyla faal ısı idaresi ve kullanışlı bir ikaz kaydırıcısı da aygıtta bulunabilecek özellikler ortasında. Başka özellikler ortasında NFC, X-Ekseni Lineer motor ve bir IR blaster yer alıyor. Kutudan çıkarken aygıtta evvelden yüklü bulunacak olan OxygenOS 13.1 ise, akıcı ve özelleştirilebilir bir kullanıcı tecrübesi sunacak.