Nothing Phone’un CEO’sundan şaşırtan açıklama: “Katlanabilir telefonlara inanmıyorum”

Şimdilerde 2’inci modelini tanıtan Nothing Phone’un CEO’su Carl Pei katlanabilir telefonlara inanmadığını açıkladı. En azından şimdilik…

Carl Pei’nin verdiği röportajdaki açıkladıklarına bakılırsa, Samsung ve öbür katlanabilir telefon üreticilerinin şimdi 2 yıllık telefon üreticisiyle rekabete girme konusunda endişelenmelerine gerek yok.

Nothing CEO’su, IndiaToday’e verdiği son röportajda, Nothing’in katlanabilir bir telefon üzerinde çalıştığına dair söylentilere rağmen, şirketin yakın vakitte bu türlü bir aygıtı piyasaya sürmeyi planlamadığını söyledi. Carl Pei, “Tüketicilerin ‘keşke telefonum katlanabilseydi’ diyerek etrafta dolaştığını sanmıyorum. Bence bu, üreticilerin tüketiciye dayattığı bir yenilik.”

Bu ortada birçok insan muhtemelen “Keşke telefonumun art panelinde şeffaf bir panelin gerisinde LED ışık şeritleri olsaydı” diyerek dolaşmıyor olsa da, Nothing Phone serisinin tam da bu tasarım ipucuyla öne çıktığını belirtmek gerekir. Yani bu manada Pei’nin kendisiyle çeliştiği açık.

Nothing CEO’suna nazaran tüm katlanabilir telefonlar birbirine benziyor

Carl Pei, katlanabilir telefonların birbirine benzediğini söylüyor. Ona nazaran, “Katlanabilir telefonların nasıl geliştiğine bakarsanız, hepsinin yeniden birebir olduğunu görürsünüz. Artık logoyu görmezseniz, katlanabilir aygıtların üzerindeki logoyu gizlerseniz, bir tüketicinin bunları hakikaten ayırt edebileceğini sanmıyorum.