Nothing Phone (2)’nin bilgi yağmuru devam ediyor

Yaklaşan Nothing Phone (2), 11 Temmuz’da Avrupa dahil çeşitli pazarlarda piyasaya sürülecek. Phone (1)‘in bilakis, Phone (2) güçlü bir Snapdragon 8 serisi yonga setine sahip olacak. Bu nedenle, yeni telefonun daha yüksek bir fiyat etiketiyle geleceği kestirim ediliyor. Fransız bir yayının son raporu, Avrupa pazarı için özel olarak tasarlanmış iki farklı yapılandırmanın fiyat bilgilerini ortaya çıkardı.

Nothing Phone (2) yapılandırmaları ve fiyatı Rapora nazaran, Nothing Phone (2), Avrupa pazarında iki seçenekle gelecek. 8 GB RAM + 256 GB varyantı 729 avro fiyat etiketine sahip olacak, daha yüksek olan 12 GB RAM + 512 GB depolama seçeneği ise 849 avroya mal olacak. Yayın, depolama seçenekleri konusunda net olmasına karşın, her iki modelin RAM kapasiteleri hakkında net bir bilgi vermemektedir.

Hatırlatmak gerekirse, 8 GB RAM + 128 GB depolama versiyonuyla gelen Nothing Phone (1), piyasaya çıkışında 469 avroya satışa sunulmuştu. Evvelki modele misal halde, Phone (2) de beyaz ve siyah renk seçenekleriyle gelecektir.

Nothing Phone (2) özellikleri Raporlar, Nothing Phone (2)‘nin 6.7 inç AMOLED ekranla geleceğini ortaya çıkardı. Ekran muhtemelen FHD+ çözünürlüğü, 120Hz yenileme suratını ve ekrana entegre parmak izi sensörünü destekleyecektir. Aygıt, Android 13 tabanlı Nothing OS 2.0 üzerinde çalışacak. Nothing, Phone (2) kullanıcılarına üç yıl boyunca Android işletim sistemi güncellemeleri ve dört yıl boyunca güvenlik güncellemeleri sunacağını doğruladı.

İçeride, Phone (2) Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga setini kullanacak. Aygıtın LPDDR5 RAM ve UFS 3.1 depolama ile geleceği görünüyor. 4.700mAh batarya içereceği doğrulandı. Şu anda Phone (2)‘nin süratli şarj ve kamera özellikleri hakkında bilgi bulunmamaktadır.