Nothing Phone (2) için ilk resmi açıklama geldi

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen The Nothing Phone (1), Carl Pei önderliğindeki startup tarafından üretilen ilk akıllı telefondu. Fakat bu telefonun, hype’ın aksine, birçok açıdan başarılı olamadığı ortaya çıktı. Yine de marka, Phone (2) adlı sonraki nesil modelin piyasaya sürülmesini duyurdu ve hatta lansman tarihini bile açıkladı.

Nothing, bugün Phone (2)’nin bu yaz piyasaya sürüleceğini açıkladı. Ancak şirket, tam tarihi henüz açıklamadı. ABD’de de satışa sunulacağı doğrulandı ve markanın paylaştığı animasyonlu bir video, telefonun öncülü gibi arka kısımda ışıklarla geleceğini gösteriyor.

Şimdilik Phone (2) hakkındaki detaylar sınırlı. Ancak geçtiğimiz günlerde bir Qualcomm yöneticisi, cihazın Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga seti tarafından destekleneceğini yanlışlıkla açıkladı. Bu, öncülü Phone 1’in altında yer alan Snapdragon 778G+ SoC’ye kıyasla önemli bir yükseltme anlamına geliyor.

Nothing Phone (2) için ilk resmi açıklama geldi

Ayrıca cihazın 120Hz tazeleme hızı ve FHD+ çözünürlüğe sahip bir AMOLED ekranla donatılması bekleniyor. Muhtemelen Nothing OS tabanlı Android 13 üzerinde çalışacak.

Phone (2)’nin 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolama ile donatılması bekleniyor. Raporlara göre, cihaz 5.000mAh batarya kapasitesine sahip olacak; ancak hızlı şarj özellikleri hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Öncülü gibi, Phone (2) de kablosuz şarjı destekleyeceği tahmin ediliyor.

Carl Pei önderliğindeki Nothing, bu yaz piyasaya sürülecek olan Phone (2) ile yükselişe geçmeyi amaçlıyor. Phone (1) hayal kırıklığı yaratsa da, marka yeni modeliyle bir kez daha teknoloji dünyasında ses getirmeye hazırlanıyor. Detaylar henüz net olmamakla birlikte, Phone (2) heyecanla beklenen bir telefon olacak gibi görünüyor.