Nothing Phone (1) için gelen güncelleme birçok kedere deva olacak

Nothing firmasının merakla beklenen akıllı telefon modeli Phone (2), 7 Temmuz’da düzenlenecek olan lansmanla birlikte tanıtılacak. Bu yeni telefonun, Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga seti ve yenilikçi Glyph arayüzü üzere heyecan verici özelliklerle geleceği düşünülüyor. Firma ayrıyeten, Nothing OS 2.0 ismini verdiği, üretkenlik ve minimalizmi ön planda tutan bir işletim sistemi duyurusu yapacak. Birçok kişi tarafından merakla beklenen bu yeni işletim sistemi, Ağustos ayından itibaren mevcut Nothing Phone (1) cihazları için de kullanılabilecek. Bu gelişmelerin yanı sıra, Nothing firması mevcut aygıtlar için bir yazılım güncellemesi yayınladı ve kullanıcı tecrübesini artırmak ismine birçok kusur düzeltmesi ve düzgünleştirme yaptı.

Son yayınlanan 1.5.5 sürümündeki yazılım güncellemesi, kullanıcılara birçok yeni özellik ve iyileştirmeler sunuyor. Bu güncelleme, kullanıcılara daha akıcı çoklu vazife yetenekleri sunacak RAM genişletme özelliği üzere birçok yeniliği beraberinde getiriyor.

Nothing Phone (1) için gelen güncelleme birçok sıkıntıya deva olacak

Yüz kilidi işlevinin da geliştirildiği bu güncelleme, Bluetooth’un güç tüketimini azaltarak pil ömrünün daha uzun sürmesini sağlıyor. Kullanıcılar, güncellemenin tüm özelliklerini ve yapılan düzeltmeleri incelemek istediklerinde, yayınlanan değişiklik günlüğünü inceleyebilirler.

Nothing OS 1.5.5 sürümünde yer alan yenilikler ortasında yüz kilidi işlevinin karanlık ortamlarda daha hakikat tanıma yapabilmesi, RAM genişletme uygulaması sayesinde art planda açık kalan uygulama sayısının artırılması ve Bluetooth güç tüketiminin azaltılarak aygıtın gece uyku modunda daha az güç tüketmesi bulunuyor. Yapılan yanılgı düzeltmeleri ortasında ise otomatik olarak kapanan adaptif parlaklık, fotoğraf çekmeyi engelleyen bir yanılgı, yüz kilidi ile ilgili çeşitli problemler ve genel yanılgıların düzeltilmesi yer alıyor. Bu güncellemeyi şimdi almayan kullanıcılar için bilgilendirme yapmak gerekirse, güncelleme basamaklı olarak yayınlanacak ve önümüzdeki birkaç gün içinde kullanıcıların aygıtlarına ulaşacak.