Netflix, TV uygulamasına mobil oyunları da eklemeyi planlıyor

Bloomberg tarafından paylaşılan habere göre, Netflix’in TV uygulamasında keşfedilen bir kod, şirketin televizyonlarda oynanabilen oyunları test etmeye başladığını gösteriyor. Geliştirici Steve Moser, telefonların oyun denetleyici olarak kullanılması olasılığından da bahsetti. Uygulamanın içinde yer alan bir satırda, “TV’nizde oynamak için bir kumandaya ihtiyacınız var. Telefonunuzu bir oyun kumandası olarak kullanmak ister misiniz?” ifadesi yer alıyor. Netflix, 2021 yılında Android, iPhone ve iPad‘lerle birlikte oyun sektörüne adım atmıştı ve o zamandan beri reklamsız oyunlar sunuyor.

 Ancak şimdiye kadar bu oyunların TV uygulamasında görülmedi. Netflix Oyun Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Verdu geçen yıl, şirketin bir bulut oyun hizmeti üzerinde çalıştığını ve televizyon için sıradan oyunlardan daha fazlasını piyasaya sürmek istediğini belirtmişti.

Netflix’in mobil cihazlar için sunduğu katalogda şu anda yaklaşık 55 oyun bulunuyor ve 2023 yılı boyunca 40 oyun daha piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ancak şirketin TV uygulamasında sunacağı oyunların nasıl işleyeceği hakkında henüz bir bilgi mevcut değil.