Motorola’nın yeni bütçe dostu akıllı telefon modeli kendini gösterdi

Motorola, bu yılın başında global pazarlara Moto G13 akıllı telefonunu getirdi. Daha sonra bu model, Hindistan’a da ulaştı. Kullanıcı arayüzünün bloatware içermemesi ve teknik özelliklerinin etkileyiciliği, bu aygıtı 10.000₹ (~122$) altı fiyat segmentinde Hindistan’da tanınan bir seçenek haline getirdi. Şimdiyse, Motorola’nın Moto G14 isimli yeni bir model üzerinde çalıştığına dair işaretler var. Bu yeni model, Hindistan Standartlar Ofisi’nin web sitesinde görüldü.

Moto G14, XT2341-3 model numarasıyla BIS web sitesinde ortaya çıktı. Geçen hafta, aygıt, XT2341-4 model numarasıyla TDRA sertifikasyon sitesinde de belirdi ve telefonun ismini doğruladı. Kayıtlar her ne kadar aygıtın teknik özelliklerini açıklamasa da, bu modelin evvelkine kıyasla kimi güzelleştirmelerle geleceğini biliyoruz.

Motorola’nın yeni bütçe dostu akıllı telefon modeli kendini gösterdi

Resmi bir onay şimdi yapılmış olmasa da, Moto G14’ün mevcut HD+ ekran yerine FHD+ bir ekranla gelmesi bekleniyor. Bu değişiklik, Realme C55 üzere modellerin sunduğu avantajları sunarak aygıtı rakipleriyle tıpkı düzeye getirebilir. Moto G14’ten neler bekleyebileceğimiz hakkında daha fazla bilgi için, öncülü olan Moto G13’ün teknik özelliklerini inceleyebiliriz.

Moto G13, 6,5 inçlik bir LCD ekrana sahip ve ekranın ortasında bir delik bulunuyor. Ekranın çözünürlüğü 1600 x 720 piksel ve yenileme suratı 90Hz. Aygıtı MediaTek Helio G85 yonga seti güçlendiriyor. Kutudan Android 13 işletim sistemiyle birlikte çıkan Moto G13, Android 14 ile yükseltme imkanı sunuyor ve üç yıl boyunca güvenlik güncellemeleri alıyor.

Fotoğrafçılıkla ilgili olarak, Moto G13’ün art tarafında 50MP birincil kamera, 2MP makro lens ve 2MP derinlik sensörü bulunuyor. Ön kamerada ise 8MP sensör var. Çift SIM dayanağı, 4G, çift bantlı WiFi, Bluetooth 5.1 ve GNSS üzere ilişki seçenekleri mevcut. Aygıt, 10W şarj takviyesi sunan 5.000mAh batarya ile donatılmış durumda.