Merakla beklenen yeni oyundan berbat haberler geldi

Baldur’s Gate 3, bilgisayarlar için 3 Ağustos’ta Erken Erişim etiketini kaldırıp tam sürüm olarak kullanıcılarla buluşacak. PlayStation 5 (PS5) içinse 6 Eylül’de raflardaki yerini alacak. PC oyuncularına Starfield isimli diğer bir RPG oyunun çıkışından evvel bir ay evvelden bu oyunu vermenin, Larian Studios’un şuurlu bir seçimi mi olduğu şimdi kesin değil. Ek olarak Xbox, Starfield’ı satın aldığı gün PS5 kullanıcılarına yeni bir RPG oyunu sunuyor.

Larian, PS5 versiyonunun 60 fps‘de çalışabilmesi için daha fazla vakte muhtaçlık duyulduğunu belirtiyor. Ayrıyeten, tam sürüm şu an yalnızca Windows için mevcut ve Mac sürümünün çıkış tarihi şimdi duyurulmadı.

Merakla beklenen yeni oyundan makus haberler geldi

Larian, bu yıl Xbox Series için de bir sürüm çıkarmayı planlıyor lakin oyunun iki oyunculu bölünmüş ekran modunun Xbox Series S için optimize edilmesi konusunda sorunlar yaşıyor. Microsoft’un siyasetleri, Larian’ın bu modeli es geçmesine yahut oyun özelliklerini sadece Series X‘e mahsus yapmasına müsaade vermiyor. Microsoft mühendisleri, bu sorunu çözme konusunda yardımcı oluyor lakin stüdyo, Xbox sürümünü bilinmeyen noktalarda bile zorlamak zorunda kalabilir.

Erken Erişim sürümünden tam sürüme geçişte Baldur’s Gate 3‘te nelerin değişeceği konusunda da yeni bilgiler mevcut. Düzey hududu 10’dan 12’ye çıkacak ve Plana Müttefikler, Otto’nun Direnilemez Dansı ve Zincir Yıldırım üzere yetenekler oyuncuların kullanımına açılacak.