Merakla beklenen Nothing OS 2.0’ın çıkış tarihi duyuruldu

Nothing Phone (1) modeli, Nothing OS işletim sistemi ile tanıtıldı. Google uygulamalarını temel alan ve yavaşça modifiye edilmiş bir Android 12 versiyonu olan bu işletim sistemi, gereksiz yükten arındırılmış, bloatware içermeyen bir yapıya sahip olduğu için beğeni topladı. Carl Pei liderliğindeki şirket, bu telefonu, çeşitli yeni özellikler ve yükseltmelerle daha da ileri taşıdı. Artık, Phone (1) kullanıcılarına yönelik Nothing OS 2.0’ın yayımlanacağı duyuruldu.

Nothing OS 2.0, yeni özellikler ve geliştirmeler sunacak. Nothing ve Carl Pei’ye nazaran, Nothing Phone (1), Ağustos sonuna kadar Nothing OS 2.0 versiyonunu alacak. Kesin bir zamanlamadan şimdilik kelam edilemiyor. Yeni yazılım, çeşitli yeni özelliklerle gelecek; lakin hala Android 13 üzerine şurası olabilir. Nothing, Android 14 beta programını kullanıcılar için başlatmış olsa bile, şirketin Ağustos sonuna kadar stabil bir sürüm yayımlama ihtimali düşük görünüyor. Bu durum, Phone (1)’in Şubat 2023’te Android 13’ü alacağı göz önünde bulundurulduğunda daha bariz hale geliyor.

Merakla beklenen Nothing OS 2.0’ın çıkış tarihi duyuruldu

Nothing OS 2.0‘ın, kullanıcı arayüzüne görsel bir revizyon getireceği öngörülüyor. Mladen M. Hoyss, Nothing’in Yazılım Yaratıcı Yöneticisi, XDA ile yaptığı bir röportajda, yeni sürümün ana temasının “işlevsel estetik” olduğunu belirtti. Bu, büyük ölçüde datayı görsel ve anlaşılır temsillemelere dönüştürme manasına geliyor. Hoyss, Nothing OS 2.0’ın Android’in en âlâ istikametlerini bir ortaya getirerek kullanıcılarına erişilebilirlik ve verimlilik sağladığını söz ediyor.

Temmuz’da piyasaya sürülmesi planlanan Nothing Phone (2), kutudan çıkarken Nothing OS 2.0’ı çalıştırması bekleniyor. Nothing, yeni telefonunun muvaffakiyetini garantilemek için birkaç eski OnePlus çalışanını bünyesine kattı. Nothing’in özel arayüzünün yeni sürümünün, OxygenOS’tan kimi ilhamlar aldığını fark edebilirsiniz. Çünkü yazılım grubu, savlara nazaran yüzde 70 oranında Carl Pei’nin eski teşebbüsünden oluşuyor.