Mcdodo, taşınabilir aksesuar pazarına birinci sınırsız garanti ve sigortayı getirdi

Global taşınabilir aksesuar markası Mcdodo, Türkiye’de bir birincisi gerçekleştiriyor. Mcdodo, Türkiye’de birinci olacak iki uygulamayı Ağustos ayı itibariyle başlatıyor. 100, 120 ve 140W’lık GaN teknolojisine sahip süratli şarj adaptörleri, 5 yıl sınırsız garantiyle sunulacak. Ayrıyeten Türkiye’de birinci kere, adaptörlerin yaratacağı olumsuz durumlar için tüketiciler sigortalanarak garanti altına alınacak.

Türkiye’de Metro İrtibat çatısı altında faaliyet gösteren Mcdodo, bu yıla ilişkin gayelerini ve sunduğu yenilikleri bir basın toplantısıyla duyurdu. Türkiye’nin en süratli büyüyen taşınabilir aksesuar markası Mcdodo, bu yıl 4 kat büyüyerek yıllık 450 bin adetlik eser satışı gerçekleştirecek. Bu sayıyla Mcdodo küresel ülkeler ortasında Türkiye, birinci 3’e girecek. Ayrıyeten kimi Avrupa ülkelerinin satış operasyonları da Türkiye tarafından yürütülecek.

Hedef, pazar liderliği

Mcdodo Türkiye İdare Konseyi Lideri Mehmet Uçurum, Türkiye’de en çok satan üç markadan biri olan Mcdodo’yu 2024’te liderliğe taşıyacaklarını söyledi.

2023 yılını 300 milyon TL’lik ciro ve 450 bin eser satışıyla tamamlayacaklarını belirten Uçurum şöyle konuştu: “Mcdodo dünyasında Çin ve Endonezya ile birlikte birinci üçte bulunuyoruz. 2022’ye nazaran 4 kat büyüdük. 150’den fazla ülkede bulunan Mcdodo’nun en süratli büyüyen ülkelerinden biri olduk. 2024’ten itibaren Almanya başta olmak üzere kimi Avrupa ülkelerinin satış operasyonlarını da Türkiye’den yöneteceğiz. Türkiye pazarında da maksadımız gelecek yıl tepeye çıkmak.”

Tüketici de garanti altına alınıyor

Mcdodo, adaptör ve powerbank’ler için garanti mecburiliği olmayan dalda bir birincisi başlattı. Türkiye’de birinci sefer 100 Watt, 120 Watt, 140 Watt GaN teknolojisine sahip Mcdodo telefon ve bilgisayar adaptörleri, ağustos itibariyle 5 yıl sınırsız garantiyle sunulacak.

Mcdodo tasarım ofislerinde üretilen ve “Red Dot Design” mükafatlarına sahip olan GaN serisi adaptörler ayrıyeten sigortayla gelecek. Türkiye’de tekrar birinci defa 3. şahıs mali sorumluluk sigortası ile adaptör satın alan müşteriler teminat altına alınacak. Kullanıcı yanılgıları dışında üretim yanlışlarına karşı uğranacak ziyanlar da sigortalanacak.

Mcdodo Türkiye İdare Heyeti Lideri Mehmet Uçurum, bu yıl döviz bazında artırım yapmayacaklarını da açıkladı. Ayrıyeten Mcdodo eserleri yüzde 18’den yüzde 20’ye çıkarılan KDV artışından da etkilenmeyecek. Mcdodo Türkiye, kelam konusu vergiyi üstlenecek ve fiyatları sabit tutacak.

Pazar 20 milyar TL’ye ulaşacak

Mcdodo’ya nazaran Türkiye’de aksesuar pazarı tüm dünyada olduğu üzere Türkiye’de de yaşanan ekonomik sakinliğe karşın 2023 yılında birinci 6 ayda evvelki yıla nazaran % 35 büyüdü. Teknolojik gelişmeler ve hayatın taşınabilir hale gelmesiyle birlikte her geçen gün büyüyen ‘mobil aksesuar pazarı’ Türkiye’de 40 milyon adet ve 20 milyar TL’lik bir büyüklüğe ulaşacak.