Mark Zuckerberg, Twitter Rakibi Uygulaması Threads’in Yayınlanır Yayınlanmaz Kaç Kullanıcıya Ulaştığını Açıkladı (Millet Twitter’dan Bıkmış)

Elon Musk’ın Mark Zuckerberg’ü kafes dövüşüne davet ettiği günler gerimizde kaldı. Lakin bu kafes dövüşü, sanal ortama taşındı. Instagram, Twitter rakibi metin tabanlı toplumsal medya platformu Threads’i 6 Haziran’da kullanıma açtı.

Platform, Türkiye saati ile sabaha karşı kullanıma açılmış olsa da ağır bir ilgiyle karşılaştı. Olağan yurt dışında başka toplumsal medya platformlarında da ana tartışma konusu oldu. Milyonların kayıt olduğu aşikardı lakin net sayı, Mark Zuckerberg tarafından paylaşıldı.

Threads’e 7 saatte 10 milyon kişi kaydoldu:

Mark Zuckerberg, Threads’de paylaştığı bir Thread’de (evet, artık yeni söz öbeğimiz bu) platforma kaydolan kullanıcı sayısını açıkladı. Threads’in kullanıma açıldığı ilk 7 saatinde 10 milyon kullanıcının platforma kaydolduğunu duyurdu.

Tabii bu büyük sayının arkasında, platformun Instagram ile entegre bir halde çalışması da yatıyor. Sonuçta hiçbir kullanıcı platformda sıfırdan e-posta ve şifre oluşturarak kaydolmuyor. Instagram üzerinden uygulamaya yönlendiriliyor ve iş bitiyor. Bu da kayıt uğraşını azalttığından olağandan çok daha fazla kişi uygulamaya katılabiliyor.