Mark Zuckerberg, Threads’e Ne Vakit Reklam Geleceğini Açıkladı (Bir Müddet Başımız Rahat)

Instagram’ın Twitter rakibi platformu Threads, 5 Temmuz’da yayınlandı. Üstelik kullanıcı tecrübesi konusunda da botsuz ve reklamsız olmasıyla birtakım noktalarda kullanıcıların beğenisini de topladı. Doğal gerçekçi olmak gerekirse bu iki başlık, sadece sonlu süreyle geçerli olacak.

Bot tarafını şimdi bilmiyoruz. Lakin Meta’nın çokça sevdiği reklamlar konusunda en sonunda merakla beklenen açıklama geldi. Mark Zuckerberg, Threads’te yaptığı paylaşımda platforma ne vakit reklam geleceğini açıkladı.

Reklamlar bir mühlet daha yok:

Threads’te “pompglobal”in “Zuck, reklamları tüm yeni Threads kullanıcılarına salmayı beklerken salya akıtıyor.” üzere agresif paylaşımına karşılık veren Zuckerberg, reklamları ne vakit getirmeyi düşündüklerine dair şu yorumu paylaştı:

“Yaklaşımımız öteki tüm eserlerimizle birebir olacaktır: Önce eseri güzel çalışır hale getireceğiz, sonra onu 1 milyar şahsa ulaşan net bir yola sokup sokamayacağımıza bakacağız ve fakat o vakit para kazanmayı düşüneceğiz.”

Mark Zuckerberg’ün açıklamasına bakacak olursak reklamların bir mühlet daha platformda olmamasını bekleyebiliriz. Kullanıcı sayısı her ne kadar hedeflenen sayıya her geçen gün yaklaşsa da uygulamanın “çalışır hale” gelmesi için bir müddet daha bekleyecek üzereyiz.

Threads, şu anlık pek çok istenen özelliğe yer vermiyor, her geçen gün gelen geri bildirimlerle güzelleştiriliyor. Yani bir mühlet daha uygulamanın tadını çıkarabileceğiz.

Halen takip etmiyorsanız, Threads’te bizlere bu irtibata tıklayarak ulaşabilirsiniz.