Mark Zuckerberg, Elon Musk’ın ‘Kafes Dövüşü’ Teklifini Kabul Etti: “Konum Gönder”

Teknoloji dünyasının iki dev ismi, Mark Zuckerberg ile Elon Musk, bir “kafes dövüşü” problemi ile karşımızda. Evet yanlış duymuyorsunuz. Bir tarafta Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın sahibi Mark Zuckerberg, öteki tarafta ise Twitter’ın, Tesla’nın, SpaceX’in işvereni Elon Musk. Sıkıntının komik geldiğinin farkındayız.

Meta’nın Twitter rakibi bir platform üzerinde çalıştığı uzun zamandır biliniyor. Şimdi hakkında pek bir bilgi sahibi olmadığımız bu platform, şu an için “Project 92” kod ismini kullanıyor ve sızdırılan görseller, yeni platformun içeriksel açıdan Twitter’ın kopyası, tasarımsal olarak ise Instagram’ın fotoğrafsız hali olacağını ortaya koyuyor. Görünen o ki Elon Musk, bu sıkıntıdan yeni haberdar oldu. 

Elon Musk: Kafes dövüşüne hazırım!

Twitter’da Project 92 ile ilgili bir paylaşımın altına yorum yapan Elon Musk, “Kafes dövüşüne hazırım!” tabirini kullandı. Bu açıklamanın ciddiye alınıp alınmayacağı bilinmiyordu. Sonuçta Musk, Twitter’daki rastgele birini rastgele bir nedenden dolayı laf atabilirdi. Ayrıyeten son devirlerde Zuckerberg’e de laf atıyordu. Tüm bunlar yaşanırken Mark Zuckerberg, Instagram’dan paylaştığı öyküde Musk’a karşılık verdi. Zuckerberg, hayli ciddi görünüyordu.

Mark Zuckerberg’in Elon Musk’a yanıtı: Pozisyon at!

Yukarıdaki ekran manzarasında de görebileceğiniz üzere, Mark Zuckerberg, “Konum at” diyerek Elon Musk’ın kafes dövüşü teklifini kabul etti.

Ve Elon Musk’tan karşı karşılık: Vegas Octagon!

The Verge’ün mevzuyla ilgili paylaşımına Twitter üzerinden karşılık veren Musk, “Vegas Octagon” tabirini kullandı. Milyarder iş insanı, bunun üzerine ikinci paylaşım yaparak şöyle dedi: Rakibimin üzerine uzanıp hiçbir şey yapmadığım, “Mors” ismini verdiğim olağanüstü bir atağım var.

Gelelim rakiplerin özelliklerine: Elon Musk, pek çok manada Mark Zuckerberg’den üstün!

“Kafes dövüşü” yapacak rakiplerin birbirlerine nazaran birtakım üstünlükleri var. Elon Musk ile başlayalım:

  • Daha varlıklı.
  • Fiziksel manada daha büyük.
  • Gerçekten kafes dövüşüne çıksa kimse şaşırmaz 🙂

Mark Zuckerberg ise gerçek bir dövüşçü

Mark Zuckerberg’e bakalım:

  • Daha genç.
  • Aslında gizemli birisi.
  • Profesyonel olarak jiu jitsu yapıyor.

Sizin favoriniz kim?