Katlanabilir akıllı telefon sektörüne yeni bir isim daha dahil oluyor

Katlanabilir akıllı telefonlar, büyük markaların yeni ürün serilerini oluştururken, Apple’ın bu trende katılma konusunda hâlâ sessiz kaldığı görülüyor. Henüz bir “iFold” duyurusu yapılmadı. Ancak, Çin merkezli Nubia’nın bu alana yeni bir katlanabilir telefon ile giriş yapabileceği konuşuluyor. Şirket resmi bir duyuru yapmasa da, Nubia Z60 Fold adlı bir akıllı telefonun erken bilgileri internet üzerinde belirmeye başladı ve bu, cihazın yakın zamanda piyasaya sürülebileceğine işaret ediyor.

Pricebaba, iddia edilen Nubia katlanabilir telefonla ilgili bazı ilginç bilgiler edindi. Telefonun adının Nubia Z60 Fold olacağı ve NX801J model numarasına sahip olacağı iddia ediliyor.

Katlanabilir akıllı telefon sektörüne yeni bir isim daha dahil oluyor

Bu yeni katlanabilir telefonun 2023’ün dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi ve en az üç farklı renk seçeneğiyle sunulması bekleniyor, ancak kesin bir tarih henüz belirlenmedi.

Bazı özellikler de sızdırılanlar arasında. Nubia Z60 Fold‘un, 7.3 inçlik bir AMOLED katlanabilir ekrana sahip olması bekleniyor. Ekran boyutu, cihazın Galaxy Z Fold 4’e benzer bir kitap tarzı katlanabilir olacağını düşündürüyor. Ancak, kapak ekranının özellikleri hâlâ bilinmiyor. Telefonun, muhtemelen Snapdragon 8 serisi bir yonga setiyle donatılacağı tahmin ediliyor, büyük olasılıkla Snapdragon 8 Gen 2 veya Snapdragon 8+ Gen 1 olabilir. Bu yonga setinin 12 GB RAM ile destekleneceği belirtiliyor.

Nubia Z60 Fold, 256 GB ve 512 GB dahili depolama seçenekleriyle iki farklı modelde sunulması bekleniyor. 5.000 mAh batarya ile desteklenen cihazın, 100W kablolu şarjı desteklemesi ve ayrıca kablosuz şarjı da desteklemesi bekleniyor. Cihaz hakkında daha fazla bilgi henüz mevcut değil, ancak yakında daha fazlasını öğrenmeyi umut ediyoruz.