Kafes Dövüşünü Beklemek İstemeyenlere: Elon Musk ve Mark Zuckerberg’ü Kapıştırabileceğiniz Bir Oyun Çıktı

Son vakitlerde ünlü milyarderler Elon Musk ve Mark Zuckerberg, tam manasıyla hiçbir yerden çıkan bir kafes dövüşü müsabakasıyla gündemde. Elon’un Project 92 bahisli bir paylaşıma yorum yapmasıyla başlayan ve interneti çok kısa müddette tesiri altına alan kafes dövüşü konusu, Mark’ın kabul edişiyle birlikte adeta alev aldı.

Bu süreçte farklı ünlü isimlerin de mevzu hakkındaki fikrini aldık. Örneğin son vakitlerin en beğenilen isimlerinden OpenAI CEO’su Sam Altman, bu türlü bir müsabaka olduğu takdirde katiyen izlemeye gideceğini belirtmişti. Bu türlü bir müsabakanın olup olmayacağı tartışılırken ortaya çıkan bir oyun, iki ismi karşı karşıya getirerek müsabakayı beklemek zorunda kalmamamızı sağlıyor.

Karşınızda Zuck vs Musk:

Açıkçası -ilk duyduğumuzda sıfır beklentiyle girdiğimizden olsa gerek- beklediğimizden çok daha fazlasını sunan bu oyunda Zuckerberg yahut Musk karakterlerinden biri bize veriliyor ve istikamet tuşlarıyla boşluk tuşunu kullanarak diğeriyle dövüşüyoruz. Şayet bilgisayara karşı oynamak istemiyorsanız oyunun hem uzaktan hem de mahallî olarak çevrimiçi/iki kişilik modu da bulunuyor.

Bunun yanında tarayıcı tabanlı kolay bir oyuna nazaran epeyce çeşitli bir dövüş sistemi var. Düz yumruk atmak yerine iki kez sağ-sol ok tuşuna basıp kendinizi bantlardan fırlatabiliyor ve bu esnada boşluğa bastığınızda farklı hareketler yapabiliyorsunuz. Buna ek olarak rakibinizi kaldırıp yere vurma, geriye yatırma, banttan sekerken kafa atma üzere farklı mekanikler de var. Tüm bunları yaparken ana hedefiniz, rakibinizin barını sıfıra indirerek onu tuş etmek oluyor. Bunu da rakibiniz yerdeyken iki sefer zıplayarak gerçekleştiriyorsunuz.

Aslında buradaki oyun yeni değil. Elon ve Zuck karakterleri, Wrestlebros isimli oyuna karakter olarak eklenmiş. Kelam konusu oyunda bir karakter gelişimi sistemi de bulunuyor. Açıkçası biz iki tarafı da adeta pataklarken hayli keyif aldık. Siz de oyun hakkındaki niyetlerinizi yorum kısmında paylaşmayı unutmayın.