İTİRAF EDİN, FARK ETMEDİNİZ: Microsoft, Futbol Maçının Reklam Panosunda Fiyatsız Game Pass Kodu Dağıttı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Microsoft, İngiltere ile Kuzey Makedonya ortasında dün akşam oynanan Euro 2024 Avrupa Şampiyonası müsabakasında sürpriz bir reklam kampanyası ile karşımıza çıktı. Şirket, maçı izleyen herkese Game Pass kodu dağıttı.

Bildiğiniz üzere kadroların en büyük gelir kaynaklarından biri reklamlar ve sahanın kenarında bulunan dijital panolar, maç sırasında en çok reklam gördüğümüz alan. Bunun şuurunda olan Microsoft da Game Pass kodlarını dağıtmak için bu reklam panolarını kullandı.

Kaç kişi maçın ortanda fiyatsız Game Pass kodunu görebildi bilinmiyor

Maçın 50. dakikasına geldiğimizde reklam panolarında “Get Xbox Game Pass in…” (Game Pass al…) yazısını görüyoruz. Akabinde geri sayım başlıyor ve bittiğinde reklam panolarında fiyatsız Game Pass aboneliği alabileceğiniz kodlar gözüküyor. Evet, bildiğiniz Game Pass kodları, reklam panolarında sergileniyor.

Microsoft’un bu değişik reklam ile kaç kişinin fiyatsız Game Pass aboneliğinden faydalanabildiği bilinmiyor. Fakat sıradan bir sporseverin maç sırasında reklam panolarını takip edip kodu süratli bir biçimde kıymetlendirmek için harekete geçme ihtimalinin çok da yüksek olmadığını düşünürsek sayının çok da yüksek olmayacağını kestirim edebiliriz.

Game Pass’e artırım bekleniyor

Bu ortada kaçıran takipçilerimiz için hatırlatalım; yaklaşık 2 hafta sonra Game Pass abonelik fiyatlarına artırım bekleniyor. Bahisle ilgili ayrıntılara ulaşmak ve Game Pass aboneliğinizi bugünkü fiyatıyla 3 yıla kadar uzatmak için aşağıdaki içeriğimize göz atmanızı tavsiye edebiliriz: