İşte AnTuTu’nun kralları! En güçlü Android telefonlar!

AnTuTu, Haziran ayının Android telefon performans sıralamasını duyurdu. Şimdiye kadar Çin pazarına sürülen aygıtlar ortasında en yüksek performansı sergileyen Vivo X90s, listeyi domine etti. Vivo X90s, Dimensity 9200+ yonga seti ile donatılmış bir aygıt ve etkileyici bir AnTuTu puanı olan 1.65 milyonun üzerinde bir skora ulaşarak, yüksek performanslı Android aygıtların seçkin kategorisine yerleşti.

Vivo X90s’in öne çıkan özellikleri ortasında 6.78 inç boyutunda bir kavisli ekran, 50 megapiksel VCS bionik spektrum tabanlı ana kamera, odak sabitleme özellikli 12 megapiksel portre kamerası ve ultra düşük distorsiyona sahip 12 megapiksel geniş açılı kamera bulunuyor. Aygıt, 4810mAh’lik bir batarya ile güç sağlayıp 120W süratli şarjı destekliyor.

Performans listesinde ikincilik konumunu iQOO 11 Pro alıyor. Bu telefon, Samsung E6 luminesan gereçle donatılmış 6.78 inçlik 2K ekranı ve ikinci jenerasyon Snapdragon 8 yonga seti ile kullanıcılara eksiksiz bir performans vaat ediyor. iQOO 11 Pro, markanın eser gamında en üst noktada konumlandırılarak, en üst seviye performansı sunmayı hedefliyor.

İşte AnTuTu’nun kralları! En güçlü Android telefonlar!

Listedeki üçüncü sırada yer alan aygıt iQOO 11, ve iQOO 11 Pro’nun standart modelidir. Pro versiyonuyla karşılaştırıldığında, görüntüleme yetenekleri ve süratli şarj özellikleri açısından farklılık gösterebilir. Lakin, genel benchmark skoru kıymetli ölçüde farklılık göstermiyor.

Her ne kadar Dimensity 9200+ yonga setine sahip Vivo X90s, en üst sıralarda yer alsa da, amiral gemisi modellerin en düzgün performans listesinde Snapdragon 8 Gen 2 modelleri tartıda. Tek istisnaları ise Vivo X90s ve iQOO Neo 8 Pro oluşturuyor. Bu iki modelin de Dimensity 9200+ yonga setine sahip olduğu, lakin büyük olasılıkla daha düşük frekansta çalıştırıldığı düşünülüyor.