iQOO’nun yeni modeli bu kere görsel sızıntıyla kendini gösterdi

iQOO 11S, Temmuz ayının başlarında Çin pazarına çıkacak ve aygıtın özellikleri hakkında birçok rapor aslında belirtildi. Emniyetli bir duyum hesabı olan Digital Chat Station, kısa bir mühlet evvel bir Weibo gönderisinde aygıtın depolama seçeneklerine dair ayrıntıları paylaştı ve daha evvel duyulan kimi özelliklerin altını çizdi.

Duyum hesabının sunduğu bilgiye nazaran, iQOO 11S, 1 TB UFS 4.0 depolama kapasitesine sahip olacak. RAM ölçüsü spesifik olarak belirtilmedi, lakin aygıtın 16 GB LPDDR5x RAM ile gelebileceğine dair kimi işaretler bulunuyor. Tıpkı duyumcu, oyun meraklılarına yönelik bu telefon olan iQOO 11S’nin 200W süratli şarj dayanağı ve Sony IMX866V 50 megapiksel ana kamera ile donatıldığını da belirtti. Vivo V2 ISP özelliği yerine aygıtın farklı bir ekran yonga setine sahip olacağı açıklandı.

Geçmiş hafta içerisinde, şirket aygıtın dizaynını göstermek emeliyle bir görsel paylaştı. Bugün ise, iQOO Eser Müdürü Violet Song, aygıtın ismindeki büyük “S” harfinin “Süper” manasına geldiğini ve aygıtın yeni bir yeşil renkle geleceğini Weibo üzerinden duyurdu. Bu yeşil renk, yaklaşan Asya Oyunlarına özel olarak seçildi.

iQOO’nun yeni modeli bu sefer görsel sızıntıyla kendini gösterdi

Yukarıda gösterilen manzara, eStar eSports Kulübü’nün Honor of Kings grubunun üyelerinden biri tarafından paylaşıldı ve yeni yeşil renkteki iQOO 11S’yi gözler önüne seriyor.

Diğer raporlar tarafından da belirtildiği üzere, iQOO 11S’nin, piyasaya çıkan birinci akıllı telefon olacağı ve yakında çıkacak olan Snapdragon 8 Plus Gen 2 yonga setini içereceği düşünülüyor. Beklentiler, aygıtın 6.78 inçlik bir E6 AMOLED ekran, Quad HD+ çözünürlük ve yüksek 144Hz yenileme suratına sahip olması istikametinde. 4.700mAh batarya kapasitesi ve 200W süratli şarj takviyesi sunması da mümkün görünüyor. Art kısmında, 13 megapiksel telefoto kamera ve 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera bulunabilir. Özçekimler içinse aygıtın, 16 megapiksel bir ön kamera içermesi bekleniyor.