iQOO Neo 7 Pro modelinin özellikleri artık neredeyse muhakkak oldu üzere

iQOO, piyasaya yeni aygıtlar sunmaya hazırlanıyor, bunlar ortasında iQOO 11S ve Neo 7 Pro üzere modeller de bulunuyor. Bilhassa Neo 7 Pro akıllı telefonu, 4 Temmuz’da Hindistan’da satışa sunulması planlanan bir aygıt. Bu modelin, iQOO Neo 7 Racing Edition’ın yine markalanmış bir versiyonu olduğu düşünülüyor. Lansman öncesi iQOO Neo 7 Pro hakkında bildiklerimizi size aktarıyoruz.

Neo 7 Pro’nun tasarımı, Neo 7 Racing Edition‘a benzerlik göstermeye aday. Kavisli bir art panel ve sol üstte pozisyonlandırılmış dikdörtgen bir kamera modülüyle gelmesi bekleniyor. Markanın yayınladığı görseller, üç adet art kameranın varlığını LED flaş eşliğinde doğruluyor. Aygıtın plastik bir gövdeye ve metal bir çerçeveye sahip olması öngörülüyor. Resmi olarak duyurulan iki renk seçeneği ise Bahadır Alev ve Koyu Fırtına. Cesur Alev varyantı, geçersiz deri bir art yüzey sunarken, Koyu Fırtına ise AG Glass kaplı bir art yüzeye sahip olacak.

iQOO Neo 7 Pro modelinin özellikleri artık neredeyse aşikâr oldu gibi

Neo 7 Pro‘nun ön tarafında düz bir dizayna sahip 6.78 inç E5 AMOLED bir ekran bekleniyor. FHD+ çözünürlüklü ekran, merkezde pozisyonlandırılmış delikli bir kamera kesme açıklığına sahip olacak. Aygıtın dikkat çeken ekran özellikleri ortasında 120Hz yenileme suratı, 1,500 nit pik parlaklık, HDR10+ takviyesi ve entegre bir ekran altı parmak izi tarayıcısı bulunacak. Neo 7 Racing Edition üzere, Neo 7 Pro da oyun performansı, manzara sürece ve daha fazlası için geliştirmeler sunan bir Pro+ ekran çipi içerecek. Aygıtın ekranı etrafında ince çerçeveler bulunacak.

Performans alanında Neo 7 Pro, Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti tarafından desteklenecek. Bu, evvelki modeller iQOO Neo 6 Pro ve iQOO Neo 7‘ye kıyasla değerli bir yükseltme olacak. Bu modeller sırasıyla Snapdragon 870 ve MediaTek Dimensity 8200 yonga setlerine konut sahipliği yapıyordu. Neo 7 Pro’nun performansının etkileyici olması bekleniyor. iQOO, aygıtın AnTuTu benchmark testinde 1.3 milyon puanın üzerine çıkabildiğini belirtti. Bu sav, aygıt için sızan bir benchmark sonucu tarafından destekleniyor ve aygıtın 1.316.514 puan aldığı görülüyor.