iQOO 11S’in özellikleri gün yüzüne çıktı

Kısa bir süre önce, yeni bir iQOO modelinin Çin pazarına sunulacağına dair duyumlar aldık. İddialara göre, bu model iQOO 11S olarak adlandırılacak ve geçtiğimiz yıl Aralık ayında duyurulan iQOO11 5G‘nin gelişmiş bir sürümü olacak. Her ne kadar iQOO 11S’nin global pazarda ne zaman tanıtılacağına dair net bir bilgiye sahip olmasak da, bu yeni modelin, Hindistan’da 2022’nin üçüncü çeyreğinde lanse edilen iQOO 9T’nin yerini alacağı düşünülüyor.

iQOO 11S‘in özellikleri hakkında Çinli duyumcular tarafından sızdırılan önemli bilgiler bulunuyor. Bu bilgilere göre, iQOO 11S’nin önceki model olan iQOO 11 5G’nin bazı özelliklerini koruyarak, bu özellikleri yeni iç bileşenlerle birleştireceği düşünülüyor. Örneğin, iQOO 11S‘in, Snapdragon 8 Gen 2‘nin hız aşırtmalı bir versiyonu olan yeni Snapdragon 8 Plus Gen 2 yonga setini kullanacak ilk telefonlardan biri olacağı iddia ediliyor.

iQOO 11S’in özellikleri gün yüzüne çıktı

Daha önceki model olan iQOO 11 5G, 50 megapiksel Samsung GN5 ana kamera ve 120W hızlı şarj destekli 5000mAh pil ile donatılmıştı. Ancak, iQOO 11S’nin bu alanlarda önemli geliştirmeler getireceği öngörülüyor. Ana kamera, Vivo V2 yonga seti tarafından desteklenen bir Sony IMX866 VCS sensör ile değiştirilirken, pil kapasitesi biraz düşerek 4.700mAh olacak fakat bu durum 200W hızlı şarj teknolojisi ile dengelenecek. Ayrıca iQOO 11S, yeni ve dikkat çekici bir mavi renk seçeneği ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Diğer taraftan, önceki modelde olduğu gibi siyah, beyaz ve yeşil renk seçeneklerinin olup olmayacağı konusu henüz netlik kazanmamış durumda.

iQOO 11S, 6,78 inç büyüklüğünde 2K çözünürlüğünde ve 144Hz yenileme hızına sahip düz E6 AMOLED ekran ile gelecek. Cihaz, 16GB LPDDR5x RAM ve 512GB UFS 4.0 depolama alanı sunacak. Üstelik, metalik bir orta çerçeve ile donatılmış olacak. Cihazın arka kamera sisteminin 8 megapiksel ultra geniş lens ve 13 megapiksel ultra geniş lens içereceği tahmin ediliyor.