iQOO 11S’in fotoğraf örnekleri, akıllı telefon meraklılarını heyecanlandırdı

4 Temmuz’da Çin’de piyasaya çıkarılması planlanan iQOO 11S, güçlü Snapdragon 8 Plus Gen 2 yonga setine sahip iQOO 11’in bir orta periyot yenilemesi olacak. Kısa bir müddet evvel bir duyum hesabı tarafından paylaşılan bilgiler, bu aygıtın Sony IMX866VSC ana kamerası ile geleceğini belirtti. Artık ise marka, kullanıcıların iQOO 11S’ten ne tıp bir fotoğraf performansı bekleyebileceğini gösteren kimi manzara örneklerini sundu.

iQOO tarafından sunulan imaj örnekleri, güzel aydınlatılmış ortamlarda çekildi. Bu nedenle, sensörün düşük ışık performansını görmek mümkün olmuyor. Lakin, paylaşılan imajlar, iQOO 11S’nin yanlışsız renkleri yakalama ve yine üretme yeteneğini ortaya koyuyor. Ayrıyeten, örnek fotoğraflardaki objelerin hareket halinde olduğunu görüyoruz. Buna karşın, iQOO 11S, netleme olmaksızın keskin imgeler üretiyor.

iQOO 11S’in fotoğraf örnekleri, akıllı telefon meraklılarını heyecanlandırdı

iQOO 11S’nin söylentilere nazaran özellikleri ortasında büyük 6,78 inçlik E6 AMOLED Quad HD+ 144Hz bir ekran, sağlam bir metal çerçeve ve başka bir ekran çipi bulunuyor. Yakında piyasaya sürülmesi beklenen Snapdragon 8 Plus Gen 2 yonga setiyle desteklenecek olan aygıtın, bu yonga setinin Nubia Redmi Magic 8S Pro ve OnePlus Ace 2 Pro akıllı telefonlarında da kullanılacağı kestirim ediliyor.

Cihazın 4.700mAh bataryası bulunacak ve 16GB’a kadar LPDDR5x RAM ve 1TB’a kadar UFS 4.0 depolama üzere cömert bellek seçenekleri sunulacak. Aygıt, kutusundan OriginOS 3.0 tabanlı Android 13 işletim sistemiyle çıkacak. Fotoğrafçılık açısından, iQOO 11S’nin ön yüzünde 16 megapiksel bir kamera bulunacakken, art kamera konseyimi, ana sensör olarak 50 megapiksel Sony IMX866V sensörünü içerecek.