iQOO 11S’in en kıymetli özellikleri gün yüzüne çıktı

Çinli teknoloji devi iQOO, 4 Temmuz tarihinde değerli bir lansman aktifliği tertipledi. Bu aktiflikte, şirketin son derece gelişmiş özelliklere sahip yeni amiral gemisi akıllı telefonu iQOO 11S‘in tanıtımı yapılacak. Birebir vakitte, iQOO TWS 1‘in tanıtımı ve markanın Hindistan kanadının iQOO Neo 7 Pro‘yu duyurması da bu aktifliğin öne çıkan anları ortasında yer alıyor. Bu değerli lansman öncesinde ise, bir duyumcu iQOO 11S ile ilgili birtakım ayrıntıları paylaştı.

Duyumcu Digital Chat Station, iQOO 11S’in Snapdragon 8 Gen 2 yonga setini kullanacağını tez etti. Bu yonga seti 3,2 GHz suratında çalışıyor. Daha süratli olan 3,36 GHz versiyonu tercih edilmeyecek. Bu durum pek de sürpriz sayılmaz çünkü iQOO 11 ve 11 Pro modelleri de birebir yonga setini ve saat suratlarını kullanıyor. Digital Chat Station ayrıyeten, bu aygıtın VC soğutma özelliğine sahip olacağını belirtti. Evvelki raporlar ise iQOO 11S‘in Snapdragon 8 Plus Gen 2 yonga setini kullanacağını öne sürmüştü.

iQOO 11S’in en kıymetli özellikleri gün yüzüne çıktı

iQOO 11S hakkında söylenenler ortasında, 6,78 inçlik E6 AMOLED Quad HD+ ekranı ve 144Hz yenileme suratına sahip olması da var. Ayrıyeten gelişmiş grafikler ve oyun tecrübesi için başka bir ekran yongası olabilir. Telefon, 4.700mAh kapasiteli bir bataryayı metal çerçeve içerisinde bulunduracak. Bellek tarafında ise, LPDDR5x RAM’in azamî 16GB’a, UFS 4.0 depolamanın da kadar geleceği öngörülüyor. Yazılım açısından, aygıtın kutudan çıkar çıkmaz OriginOS 3.0 tabanlı Android 13 işletim sistemine sahip olması bekleniyor.

Fotoğraf çekimleri için iQOO 11S’in ön tarafta 16MP bir kamera bulundurması bekleniyor. Art tarafta ise 50MP Sony IMX866V ana sensöre sahip üçlü bir kamera ünitesi bulunabilir. Ayrıyeten aygıtın 200W süratli şarjı desteklediği belirtiliyor.